Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20 Eylül 2016, 14:13   Mesaj No:32

snnclk34

Medineweb Usta Üyesi
snnclk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:snnclk34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 55009
Üyelik T.: 29Haziran 2016
Arkadaşları:1
Konular: 2
Beğenildi:423
Beğendi:520
Takdirleri:10
Takdir Et:

Alıntı:
aslıı Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Yitiksevda abi senin şeyhin dediğin cubbeli hoca şeyh değil ayrıca ruhul furkanı senin gibi tasavvufa at gözlüğü ile bakanlar anlıyamaz tıpkı mesneviye bakıp şemsle Mevlana'yı sapık ilan etmeniz gibi evet sizi iyi tanıyorum bu yüzden konuyu kendi açımdan kapatıyorum o savunduğun islamoğluna aklı zerre kadar yerinde olanlar uymaz hatta bunun için Üç Muhammed adlı kitabı okumanız yeterli Allah selamet versin ben sizin söylediklerinizi şuphem olmamasına rağmen her zaman araştırdım ama hep aksini buldum sizde o islamoğluna bir bakarsanız eminim ki yanlışı var insan demek yerine burda mevlanaları tasavvuf ehlini reddetmek yerine onada bi reddiye yazarsınız kırmızı çizgiyle
Sevgili @aslıı

Boşver kardeş, uzatma sen de...

Anlamak istemeyenlerle ortak bir platformda buluşmak imkansız ötesidir.

Hatta -afedersin- kendimizi paralasak da hoş, onlar yine anlamak istedikleri şekliyle anlayacaklardır.

Tasavvuf denen yol çok farklıdır.

Abdülkâdir-i Geylânî Hazretlerinin Fütûh-ul Gayb kitabının Fârisi şerhinde buyuruluyor ki: 'Ariflerin kalplerine ince ve anlaşılmaz bilgiler geldiği zaman, bunları anlatacak kelime bulamazlar. Böyle sözlerini işitince, doğrusunu Allahü teâlâ bilir demeli, inkâra kalkışmamalıdır.'

Ayrıca tasavvuf öyle bir demdir ki onu içine çeken bilir anca...

Mevlana ve Şems gibi...

Hacı Bayrâm-ı Veli ve Akşemseddin gibi...

Nakşibend ve Alaaddîn-i Attar gibi...

Taptuk Emre ve Yunus Emre gibi...

Neyse kardeş, bu sitede -evelAllah- senin gibi istikâmet üzere olanları görmek ayrıca sevindirdi beni...

Bir kez daha Allah senden razı olsun emi =)