Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30 Eylül 2016, 17:07   Mesaj No:39

Yitiksevda

Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:

Alıntı:
AlimOğlu Üyemizden Alıntı Mesajı göster
1-Ey Peygamber! Rabbinin meleklere şöyle dediğini hatırla: "Ben, kuru balçıktan, şekil verilmiş kokuşmuş çamurdan bir insan yaratacağım.

2-Andolsun ki biz insanı kuru bir çamurdan, şekillenmiş bir balçıktan yarattık.

3-Sizi bir tek nefisten yaratan, onunla sükûnet bulsun diye eşini de ondan yaratan Allah'tır.

4-Doğrusu Allah katında İsa'nın (yaratılışındaki) durumu, Âdem'in durumu gibidir; onu topraktan yarattı, sonra ona "ol!" dedi, o da oluverdi.

yukarıda geçen 4 ayet gayet açık net.bu ayetlere rağmen hala dehr 2.ayetten meded ummak cehalet değilse Küfürdür.
Alimoğlu abim vermiş olduğunuz ayetler hususunda şüphesiz iman ediyorum. Hatta bu mevzuyu Muhsin abi ile görüştüm İslamoğlu neden bu kadar açık bir mevzu hususunda Ayeti eğip bükmüş. Ademin yaradılışı meleklerin itirazı vb hususlar çok açık . Videosuna baktım 2 dakikalık bir video Ademin babası mevzusundan bahsediyor 1400 yıllık süreç içerisinde hiçbir alimden duymadığım birşey olunca merak edip araştıracam dedim . Yani dehr ikinci ayeti bugüne kadar kimse anlamamışta omu anlamış demek İslam alimlerine hakaret olur. İslamoğlu bu kadar delile rağmen bu iddiası üzerinde duruyor ise tevbe etmesi insanları yanıltmasından ötürü hatasını dillendirmelidir.

-İmam Ali- (a.s)