Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21 Ekim 2016, 00:40   Mesaj No:973

snnclk34

Medineweb Usta Üyesi
snnclk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:snnclk34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 55009
Üyelik T.: 29Haziran 2016
Arkadaşları:1
Konular: 2
Beğenildi:423
Beğendi:520
Takdirleri:10
Takdir Et:

Alıntı:
mehmet akif2 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
hocam çok sağol

matrematik hiç anlamıyor değilim ama aynı konuda soruyu biraz biraz değiştirince yapamıyorum

dün you tubedan matematikden şenol hocayı dinledim çok meşhur hocaymış yeni öğrendim

hoca süper anlatıyor parantezli sayılar negatif pozitif sayılarda toplama çıkarma çarpma bölme öğretiyordu

sıfırdan öğretti ve hayata yakınlık ilkesi ile benzetmeler yaptı günlük hayattan örnekle öğretmeye çalıştı çok güzel anladım başka videoya geçti ordaki işlemleri anlayamadım devamı mıydı blmiyorum

türkçeden 20 21 doğru çıkarabiliyorum onun da 24-25 doğru veya nete çıkması lazım matematikden çok büyük hedef düşünemiyorum 8-10 matematik kpss puanıma artı puan getirir diye düşünüyorum

nerden başlasam video ve soru çözmeye çalıştıkça birşeyler olur mu

ben matematikten korkmuyorum ama dershane gibi desteğe ihtiyacım olduğunu biliyorum ama iznim yok ne yazık ki

burda matematik konuları vardı yoksa çözemediğimiz matematik soruları ve cevapları konusu açarım

22 sene önce kalmış tamamen kaybolmuş matematikle bir ümit bir ışık var mı sence

öğretmenlik için alan önemli dediler ama kpss de çok çok önemli gy gk ve eğitim bilimleri ilk 2 sınav düşük olunca alandan biraz iyi yapsan bile puanın çok az yükseliyor alanlarda da belli ortalama var alandan 50 soru var sanırım dikab alanda ortalama 24 ya da 25 sen bu netin üstüne bile çıksan çok birşey fark etmiyor gibi

Hocam öncelikle her şeyin başı olan AZİM olduğu sürece önünüzde kaya dahi olsa bir Ferhat misali deler geçersiniz evelAllah : )

Bir şey hakkında yorum yapabilmek için o konu hakkında malumatımız olmalıdır diye düşünüyorum. Yoksa diğeri kuru gürültüden ibaret olur.

Eğer bir şeyler hakkında ahkâm kesmek istiyorsak o şeyi çok iyi bilmesek de en azından altyapımızın olması bizi ileriye götürecektir diye düşünüyorum.

Bu noktada soru çözerek başlamanızı yararlı bulmuyorum.

Önce konuyu hazmedip konuyu tam manasıyla idrak ettiğiniz zaman soruları da adeta çerez niyetine yemek için çözersiniz =)

Öğrenci milletine konu çalışmak -ben dahil- çok işkence gelir :D Ama 1 ya da 2 saat artık her ne kadarsa vaktimizi ayırdığımızda sonrası için sadece sorular çözerek bol bol pekiştirmeler yapabiliriz.

Buradan da ya eski konu üzerinden ya da yepyeni bir konu üzerinden sırf soru-çözüm odaklı bir alışveriş faydalı olabilir düşüncesindeyim.

Siz bide 22 yıl evvelde hiç bilmeyen biri de değilsiniz. Sadece uzunca sene geçmiş bilgilerin üzerinden tozu-toprağı almak gerekecek : )

Ben inanıyorum olur Allah'ın izniyle..)