Konu Başlıkları: Eğitimcilerin dikkatine
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 07 Aralık 2016, 18:17   Mesaj No:7

mehmet akif2

Medineweb Emekdarı
mehmet akif2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:mehmet akif2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13402
Üyelik T.: 25 Şubat 2011
Arkadaşları:11
Konular: 425
Beğenildi:2286
Beğendi:4876
Takdirleri:3684
Takdir Et:

ben üniversiteyi kuzularımla birlikte okudum kızım yanıma oturur birşeyler yer telefondan çizgi filim bakar oğlum biraz daha yakınıma ona ödev yaptırırım ben de bilgisayarda dersime bakarım fırsat buldukça

bir anı da benden olsun
oğlum dini eğitim veren kreşdeyken cezime gelince takıldı öğretmene ne yapalım diye deftere yazıp not gönderiyordum
eşim bırak kendisi öğrenir dedi baktım oğlum yerinde sayıyor cezim öğretmeye başladım o kadar değişik yollar denedim ki
harfleri kendim yazdım ikinci harfin sadece baş harfini okuyacaksın diyordum ok işaretleri ile yapıyordum türkçe yazmayı bilmediği için öğretme yollarım ona göreydi
çok sene geçtiği için başka hangi yolu denedim hatırlamıyorum ama oğlumun yapamamasına göre örnekleri dahada hafifletiyordum yanlış olmasın 3-4 gün uğraştık çok şükür öğrendi
oğlum başka konuda sıkıntı çekmedi ama bazen birşey öğrenince bir yerde kopukluk olurda kavrayamayız ya aynı öyle oldu
öğrenemeyen çocuk yok yeterki vermeyi bilelim

oğlum şu an 8 yaşında geçen yaz kuran kursunda alak süresi ona uzun geldi ezberlemek istemedi ben alak süresinin içeriğini anlattım ilk inen 5 ayet olduğunu söyledim anlamını okurken ebu cehilin peygamberimize namaz kılarken yaptığını anlattım
oğlumun ilgisini çekti ve alak süresini ezberledi