Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05Haziran 2017, 11:33   Mesaj No:22

mehmet akif2

Medineweb Emekdarı
mehmet akif2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:mehmet akif2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13402
Üyelik T.: 25 Şubat 2011
Arkadaşları:11
Konular: 425
Beğenildi:2286
Beğendi:4876
Takdirleri:3684
Takdir Et:

Alıntı:
snnclk34 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Enfes gözüküyor hocam çok sağ olun..)

Sorularınıza geçersek hocam:

S: Neden ilahiyatı seçtim?
C: İlahiyatı okumak çok eskiden beri içimde bir ukde olarak vardı. İnsanların birçok konuda kendisini geliştirmesi gerektiğini düşünüyorum. Hele hele bu konu dine ait bir bütünlük ifade ediyorsa o zaman daha da hassas olunarak kendi içindeki gelişimi ziyadesiyle sürdürmesi kanaati içindeyim. Ancak şu da var; günümüzde mevcut bulunan ilahiyat fakülteleri bu bağlamda gerçekten yeterli düzeyde midir orası tartışmaya açık konudur.

Ben kısmetse MEB düşünüyorum hocam. Şimdilik MEB aşamasını faaliyete koyup sonra diğer aşamaları gerçekleştirmeyi düşünüyorum inşallah.
rica ederiz ewet000ewet000ewet000ewet000

hocam allahım ilim yolunda sizi başarılı kılsın inşallah

senin söylediğin üzerine ben de söyleyeyim

eşim çalışmama değil de sadece okumama izin vermişti içimde kalan ukde olan üniversiteyi bitirecektim dinimi daha iyi öğrenecektim

ilahiyatın tamam bazı artıları var ama felsefe dersi ağırlıklı olunca ben de umduğumu bulamadım mesela bir alanda yüksek lisans yapsam yine not kaygısı kısa sürede çalışmayı tamamlama stresi ile yine verim alamıyacağımı düşünüyorum zaten bana bu kadarı kafi kendim daha çok kitap okuyarak bir de allah nasip ederse öğretmenlik ile faydalı olmak istiyorum

yaş kavramı ilitamın yetersiz olduğunu düşünenler arasında ben allaha hamd ediyorum allahım isteğimi gerçekleştirdi bilgileri tatbik etmeyi de nasip eylesin herkese inşallah