Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09Haziran 2017, 12:07   Mesaj No:31

snnclk34

Medineweb Usta Üyesi
snnclk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:snnclk34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 55009
Üyelik T.: 29Haziran 2016
Arkadaşları:1
Konular: 2
Beğenildi:423
Beğendi:520
Takdirleri:10
Takdir Et:

Alıntı:
mehmet akif2 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
hocam her zaman değiştiriyorlar geçen sene ağustosta atama olmayacak dendi ama ağustosda atama yaptılar ama biraz daha gecikmeli oldu tam ağustos değil de ileriki aylarda oldu

bu sene şubatta atama yaptılar ağustosda mülakata girip 60 puan üstü alanlara çok az kontenjanla hak tanıdılar 1000 küsürdü sanırım toplamda

şubat ataması için başvuruldu tabii bu da ileriki aylara sarktı mülakata girmeyi hak kazananları mülakata hemen almadılar kpss sınavından 1 ay kadar önce yapıp tamamladılar aldıkları puanı açıkladılar ama tercih yapmayı daha sonra yapacaklar

benim anladığım kişinin puanı iyiyse bile atanamama ihtimaline karşı tekrar kpss'ye girmek isteyecektir kpss sınavları alan sınavını geçsin sınav paralarını toplayalım diye düşünüyorlar

bu ayın sonu gibi veya alan sınavından sonra şubat mülakatına girenlerin ataması olacak ama bu sene okul dönemi bitti diye yeni okul dönemi eylülde öğretmenlik yapmaya başlıyacaklar

bu da çok karışık durum

bu sene ağustosda atama var diyorlar şubatda zaten oluyor ama bu sene bile değişikliğe girebilirler gelecek sene ne olur o da muamma

öğretmenlik mülakatına başvurmak için kpss puanın 50 ve üstü olması lazım bir de her sene mezun sayısı arttığına göre mülakata çağrılma puanı her sene yükseliyor

bir branşda alacakları öğretmen sayısının 3 katını mülakata çağırıyorlar mülakat puanın 60 puan ve üstü ise tercih yapabiliyorsun

mülakata girip kpss puanı 87 filan olan kişilerden bazıları veya başka kişiler 50 51 puan aldılar

Anladım hocam..

Benim merakım şu; şimdi gelecek yıl finaller-büt'ler derken temmuz gibi mezun olduğumuzu varsayarsak ilk alım muhtemelen Ağustos ayında olur değil mi? Yani ben daha çok ilk alımı merak ediyorum. Haziran da alım yapmazlar diye düşünüyorum. Çünkü; Temmuz ayında ÖABT oluyor. Haliyle ona girenleri de katıp topyekûn bir alımı Ağustos itibarıyla başlatırlar gibime geliyor. Ne dersiniz?

--- Bide diyelim ki farz-ı misal; ağustos ayında alım olsun. Bide şubat ayında mı yaparlar? Yani bir kpss puanıyla -ortalama- iki alım mı yapılıyor?

----- Bide ortalama olarak; P3 - P10 - P124 puan türlerinden en az kaç alırsak yerleşme ihtimalimiz vardır?