Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09Haziran 2017, 12:25   Mesaj No:32

mehmet akif2

Medineweb Emekdarı
mehmet akif2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:mehmet akif2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13402
Üyelik T.: 25 Şubat 2011
Arkadaşları:11
Konular: 425
Beğenildi:2286
Beğendi:4876
Takdirleri:3684
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

hocam geçen sene puanı ile mülakata girenler oldu onların puanı verildi onların ataması ayrı olarak yapılacak ve haziran sonu gibi olacak gelecek sene göreve başlıyacaklar böyle şey olmamıştı ama yaptılar bu sene

bu sene sınava girenlerin ataması ağustosda da olur şubatda da olur yani bir kpss ile bir senede 2 atamaya katılabiliyorsun bir de 2016 ilk atamada atanamayanları bu dönem aldılar ama çok az kişi bu da yapılmamıştı hiç

hocam her sene mezun sayısı ve sınava çalışan kişiler arttıkça puanlar yükseliyor 2016 kpss'ne göre ağustosda dikab öğretmenliği mülakata çağrılanlar 70 küsürde kaldı

şubatda dikab öğretmenliği 65. 2'de kaldı sanırım

bu sene daha yükselecek diyorlar

gelecek sene daha da artabilir

kpss gy gk ve eğitim bilimleri puanı toplamı p10 öğretmenlik puanı olarak sonuçlanılıyor bu sınavların da çok önemi var bu sınavlarda 65-70 arası alınsa

öabt dikab yani alan sınavında 50 sorudan 35 net yapınca 5-6 puan üstüne gelir daha çok net yapılırsa daha çok gelir puanmız 70-75 olur

mülakata hak kazanılınca mülakatda +5 veya -5 puan veriliyor diyor o da belli olmuyor

bu sene ankarada mülakata girenlere kpss puanıyla aynı veya +1 puan verdiler

istanbulda giren bir arkadaşım adanada giren arkadaşlar +5 aldı

60 puan altı verilenler de oldu kötü ihtimali düşünmeyelim

+5 geldi desek mülakatda

puanımız 75-80 olur o zaman atanabilme şansı olabilir diye düşünüyorum

her sene öğretmen alım sayısı da düştüğünü hesaba katarsak böyle bir puan dikab öğretmenliğini kurtarır diye düşünüyorum

yani atanılabilir