Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11Haziran 2017, 09:35   Mesaj No:76

snnclk34

Medineweb Usta Üyesi
snnclk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:snnclk34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 55009
Üyelik T.: 29Haziran 2016
Arkadaşları:1
Konular: 2
Beğenildi:423
Beğendi:520
Takdirleri:10
Takdir Et:

Alıntı:
mehmet akif2 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
3-) Benim şu an ezberleri yapamamaktan ötürü Kur'an dersi alttan kaldı gibi duruyor. O halde bende sertifikayı alabilmem için mezun olmam gerekecek sanırım... /////// Zannedersem dediğiniz üzere bu formasyon denen şey zevkli gibi duruyor

hocam ezberlerini bırakıp boşa okulu uzatma boşa o kadar harc verme

hocam yaz dönemine girdiğinizde alttan dersin varsa yaz okulunda açılıyorsa al

gelecek senenin ezberleri daha ağır yazın gelecek senenin ezberlerinden 10-12 sayfa ezberlesen okul zamanı derslerin ağırlığı arasında rahat edersin bir de formasyon alırsan zorlanırsın

yok her yer aynı değil sivası nevşehiri bitiren arkadaşlarım formasyon sertifikasını aldılar kayseri vermedi

hocam zaten tek başına lisans diplomasının tek başına formasyon sertifikasının bir anlamı yok ikisi de lazım öğretmen olmak için

formasyon ilitam kadar zor değil ama çok zaman alıyor başka şehirden alıyorsan ikinci dönem staja gidince orda kalıyorsun formasyon da dikkatli çalışmayı istiyor hem okul hem formasyon olunca formasyonun zevkli olduğunu düşünemiyorsun her şey bitse ya da ne işim vardı ilitamla ne işim vardı formasyonla diye hayıflanıyorsun

4-) Peki illa ortalama gerekir diyorsanız; diyelim ki 2 nin altında ortalaması olan biri mezun olduğunda hiç mi formasyon alamayacak?

hocam dönem ortalaması veya gno'su 2 altı olanları yermiyorum ama sana şunu söylüyeyim

hocam ortalama 2 altı olan zaten dersle alakalı değil gibi oluyor benim ilitamda dönem ortalamam 2.54 veya 2.68 olunca bile notlarım cc cb çok az bb oluyor 2 altı olan kişinin birçok dersi zayıf da olabilir

sizin ilitamda da vardır aynı aöf gibi şartlı geçme notlu dersin varsa dönem ortalaman 2 altı olunca o dersden bile kalmış oluyorsun

hocam kendi üniversitenden alınca 2 altı olan da alabiliyor

sen paradan haber verir

hocam kayseri kontenjanı çoğaltınca ben de iki dönem ortalamama göre başvurmuştum 2.62 ama gelmedi sonra ek kontenjan açtılar ona da başvurdum 5 kişi alacaklardı ben 4. sıradan girdim bendne sonra 2.61 ile girdi tamam o sene seçilen kişiler bitti

benim ve eşimin ailesi kayseride olduğu için allahım bana lütf etti ben dersdeyken kızımla ilgilendiler ama bir hafta 2 gün bir hafta 3 gün kayseriye gitmek sadece yol parası olup yeme içme kalma masrafı olmadığı halde bizi madden çok yordu bir de sivasa gidiyordum orda arkadaşımla polis evinde kalıyorduk yemek içme kalma yol parası da ekleniyordu bir de birçok dersi finalde veremiyordum büte de gidiyorduk

bu kadar ayrıntıya girmemin sebebi artı ve eksi yönlerini kendimden örnek ile söylemek sana ve başka bu mesajı okuyacak kişilere

a-) Hocam zannedersem İstanbul'da yaz okulu diye bir şey bulunmamaktadır. Büt var sadece... Ne yapıp edip Kur'an ezberlerini yapmalıyım. Gelecek yıl dediğiniz gibi ilavelerle birlikte alttan kalkamayıp haliyle senenin uzamasına sebep olmak istemem. (Ezberler için harikulade bir taktiğiniz var mıdır Epey bi ezber birikti de )

b-) Dershane için kararım da muhtemelen bu yıl öylesine girdiğim KPSS'ye göre şekillenecek gibi gözüküyor. Çünkü bu yıl ki girdiğim sınava hiç bakmamıştım. Güncel bilgiler, vatandaşlık, tarih vs.. Eğer kötü gelirse belki yabancı olduğum ve ilk kez göreceğim Eğitim Bilimleri için denenebilir gibime geliyor?

c-) Formasyon için maddiyat halledilir bir şekilde hamd olsun lakin işte diğer kıstaslarda takılmayalım da : ) Peki özel üniversitelerden alabilir miyiz? Sistem onlarda da aynı mıdır? Yoksa sıkıntılı tarafları var mıdır? (Bide ben İstanbul dışından başka şehirlere gitmeden alabilmeyi düşünüyorum kısmetse. Bu açıdan ortalama olayını çok düşünüyorum )