Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17Haziran 2017, 01:14   Mesaj No:8

Mihrinaz

Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Mihrinaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11839
Beğendi:8986
Takdirleri:26241
Takdir Et:

Amcası Hakem bin Ebu'l As'ın kendisini urganla bir direğe bağlayıp acımasızca dövdüğünü, buna rağmen: "Vallahi ben hak ve hakikat dinini asla bırakmam" dediğini...

Mekkede, Mekke serserileri tarafından sıkıştırıldığında Ebu Süfyan’ın evine sığındığını…

Ebû Leheb’in, Peygamberimizin evine her gün taş atmayı alışkanlık haline getirdiğini…

Hz. Ali’nin, Peygamberimizden sadece üç gün sonra yaya olarak Medine’ye hicret ettiğini...

Suffa ashabının içinden Abdullah bin Mesud, Ubeyy bin Kab gibi Kur'an âlimleri, Bilal-i Habeşi gibi müezzinler, Ebu Hureyre ve Enes bin Malik gibi hadisçiler, Ammar bin Yasir gibi kumandanlar, Selman-ı Farisi gibi örnek idareciler yetiştiğini...

Hicret’ten önce akşam namazının farzının üç rekât, diğerlerinin iki rekât olduğunu... Hicretin ilk senesinde öğle, ikindi ve yatsı farzlarının dört rekâta çıktığını...

Arabistan'da çok kuvvetli bir haber alma ağı kurduğunu... Mekke'deki kulaklarının Abbas bin Abdülmuttalib ve Beşir bin Süfyan olduğunu... Yahudilere ait bilgileri toplamak için de Zeyd bin Sabit'e İbraniceyi öğrenmesini emrettiğini...

Bedir günü elinde bir okla, ordusunu kendi elleriyle hizaya soktuğunu...

Amr bin Sabit'in Uhud günü Müslüman olup akabinde hemen şehid düştüğünü. Bunun için kendisine "Hiç namaz kılmaksızın cennete giren adam" dendiğini...

Attan düşüp, sağ dizini yaraladığını. Namazlarını oturarak kıldığını... Bu vesile ile oturarak namaz kılmaya dair hükümlerin tesis edildiğini...

Astronomi'den anlayan Bizans hükümdarı Heraklius'un, Rum patriklerine: “Yıldızlara bakarken sünnetlilerin hükümdarının zuhur ettiğini gördüm" dediğini…

Hz. Peygamberin davet mektubunu okuduktan sonra Bizans Başpiskopos'unun; “Allah'a yemin ederim ki bu Musa’nın ve İsa’nın bize müjdelediği Peygamberdir. Ben o Peygamberi tasdik edip, ona uyacağım" dediğini...

ALINTIDIR...

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~