Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28 Eylül 2017, 09:41   Mesaj No:14

mehmet akif2

Medineweb Emekdarı
mehmet akif2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:mehmet akif2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13402
Üyelik T.: 25 Şubat 2011
Arkadaşları:11
Konular: 425
Beğenildi:2286
Beğendi:4876
Takdirleri:3684
Takdir Et:

biraz mekke biraz medine anlatayım

medine şehrine son 5 günümüzde gittik diyanet bu sene öyle ayarlamış

6 buçuk saatlik otobüs yolculuğundan sonra medineye geldik 2 saat süre verdiler yemek yeme ve dinlenme

mescdi nebiye çok yakındı otelimiz yürüyerek 5 dakika sürüyor sürmüyordu

bayanlara ravzaı mutahhara 3 defa açılıyor

ben sabah namazını mescidi nebide kıldım otele gidip kahvaltımı yaptım hızlıca ravzanın açılış saatine gittim türkiye grubu ayrı ve diğer ülkeler ayrı gruplarda bekliyor

toplamda1 buçuk saat kadar beklemeyle sıra bize geldi bayan polisler yol gösteriyor allahım kalbin duracak sanki

peygamberimiz oraya geldiğimizi bilecek direk bizim salavatımızı duyacak diye

kalabalıkda yeşil halının oraya girdim herkes ileri gitmeye çalışıyor bayan polis bana eliyle gösterdi burda namaz kıl baktım bir bayan kılıyor onun yanına durdum girerken allahım kolaylaştır diye dua ettiğimden alan bana çok açık oldu çok şükür

peygamberimizin kabri hz. ebubekirin ve hz. ömerin kabri paravanın arkasında oraya almıyorlar onları sırayla selamladım orda türkiyede gelen bayan hoca terlik çantanı tutayım dedi orda da namaz kılabildim çok şükür

allahıma ağlayarak dua ettim

mekke ve medine yapılan hac vazifesi nafile ibadetler nafile tavaflar evet çok çok güzel ama hastalık imtihanı sıcak hava bazı olumsuz kişilerle imtihan da oluyor hac yolu meşakket yolu ama aşk her şeyi bastıryor

umreye neden bu kadar çok gidiyorlar hayır yapsalar o kadar para döküyorlar diye söylerdim

git de görün ve bu düşünce aynı mı siz söyleyin
Eklenen Resim Ön İzlemesi