Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02 Ekim 2017, 21:46   Mesaj No:19

mehmet akif2

Medineweb Emekdarı
mehmet akif2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:mehmet akif2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13402
Üyelik T.: 25 Şubat 2011
Arkadaşları:11
Konular: 425
Beğenildi:2286
Beğendi:4876
Takdirleri:3684
Takdir Et:

Alıntı:
Rumeysaaydn Üyemizden Alıntı Mesajı göster
selamün aleyküm arkadaşlar, belki konu burda değil ama aktif gördüğüm için bölümü buradan sormak isterim, KPSS KAYNAK KİTAP TAVSİYE istiyorum sizlerden KPSS LİSANS tan gireceğim , şuan sakarya ilitam 4.sınıf öğrencisiyim seneye alandan girerim diye düşnyorum bu yıl hem kendimii lisanstan denemiş olurum diye girmek istiyorum, tecrübeli olan, iyi puan alan hocalarımızdan destek kitap tavsiye öneri herşey kabülümdür
aleyküm selam rumeysa

ben de son sınıfda yani 2016 yılında girdim çok iyi çalışamadım çok düşük puan aldım

2017 yılında tekrar kpss için hazırlandım genel yetenek genel kültür sınavına eğitim bilimleri ve alan sınavına girdim

ilk iki sınavın sonucu P10 öğretmenlik puanı 67.7 küsür oldu alan sınavında yaptığıma göre internetten hesaplama yaptırdım puanım 73-76 arası gelecekti bana fazlasıyla yetiyordu ama bu sene sorular herkese kolay gelip çok çok fazla netler olunca ortalamalar yükseldi ben ortada kalınca puanım 67.9 küsür oldu

bu sene tekrar gireceğim inşallah

benim iki çocuğum var biri 10 yaşında biri 4 yaşında daha küçükler bir de yaşlım vardı ona bakıyordum bu kadar sorumluluk arasında mutfakda iş yaparken çocuklarla oturup televizyon açıkken bir şeyler yapmaya çalıştım nasibim bu kadar oldu bu sene alım da çok az olacak bu sene daha çok alırlar almazlar bana sıra gelir gelmez

tedbir amaçlı bu sene yine kpss'ye çalışacağım ama tam motive olmam lazım kendimce program yapmam lazım

eğitim bilimleri ilk çalışılsa daha iyi olur o konular akılda kalıcı oluyor ders videoları oluyor you tube'da onları dinlemek çok faydalı oluyor

tarih coğrafya türkçe vatandaşlık videolarına da baktım burda konular açıp çok çok önemli gördüğüm bilgileri paylaştım

konu anlatım kitaplarının faydası da çok internetdeki özet bilgilerin de ders videolarına bakmak da faydalı

arkadaşımın tavsiyesi üzerine bir dersden 2-3 soru bankası temin ettim aynı konuyu hepsinden çözüp başka konuya geçtim pekişme açısından onun faydası da var bir soru bankası aynı konuyu farklı açıdan ele alıp soruyor diğer soru bankası farklı açıdan soruyor

farklı yayın evlerinden kitap almak çok iyi