Konu Başlıkları: 1.Haftanın Konuğu Abdulmelik
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03 Kasım 2008, 22:32   Mesaj No:32

Medine-web

Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1173
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:
Standart Cvp: Haftanın Konuğu Abdulmelik

1. sakıncası yoksa dünyevi (siyasi) görüşünüz. (demokrat, muhafazakar, liberal, fundemantalist vs...)
ümmetçiliğin birliğine dayanan ,mustekbirlerden mustazafları koruyan,bir düşünce..

2. şu hasletten keşke biraz nasiplenseydim, şu özellik bende de olaydı dediğiniz şey(ler) ve tam tersi, yani huyum kurusun dediğiniz yön(ler).
donanımlı bir alim olmak isterdim...zamanında hafız olmadığıma yanarım..
3. internette sansür olmalı mı olmamalı mı hakkında görüşleriniz.
sansörsüz olması lazım dememi beklemezsiniz herhalde..

4. (yukarıdaki cevaplardan birine bağlı olarak) bizden neden bir seyyid kutub, bir hasan el benna, bir mevdudi çıkmıyor. bu konudaki düşünceleriniz.
olamazsak da,yollarına aday olmayacağımız ,çırpınmayacağımız,çalışmayacağımız anlamına gelmez..

5.kendinizi yakın hissetiğiniz ya da mensubu olduğunuz cemaat, tarikat vs.. var mı varsa nedir.
hayır hiç bir cemaate mensup değilim bilakis hepsine eşit mesafedeyım.bazı kaçıklar dışında hepsini seviyorum.

6. islam aleminin bir lidere ihtiyacı olduğuna inanıyor musunuz. evet ise nasıl bir lidere ihtiyacı var. bu vasiflarda biri şuan dünyada mevcut mu sizce.
bu soru sorulmuştu..
6.en sevdiğiniz şair, romancı, köşe yazarı.
Ahmet günbay yıldız,abdurrahman dilipak,hasan karakaya,hayredin kahraman,şeriati,abduh,kutup,elbenna,imam humeyni...