Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10 Ağustos 2018, 11:56   Mesaj No:3

nurşen35

Medineweb Emekdarı
nurşen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:nurşen35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38944
Üyelik T.: 09 Şubat 2014
Arkadaşları:61
Konular: 1144
Beğenildi:4415
Beğendi:3686
Takdirleri:14203
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

4) SAMSUN 19 MAYIS İLİTAM
Harc 763,5 tl
Vizeler netten %20
Finaller %80
Can egrisi var fakat finalde 50 alma şarti var.
Finaller test seklinde
Butunleme var.
Iki senedir yaz okulu aciliyor.
Yuzyuze bir haftalik ders zorunlu degil.finaller 3 gun suruyo
Samsunda kalma sıkıntısı yasayacaginizi sanmiyorum
Kuran dersleri haric diger derslerden zorlanicanizi dusunmuyorum.tabi calismadan gececek kadar da kolay degil ama finallerde cikmis soru cikabiliyo.
Kuran sinavlari sözlu oluyo.5 tane kuran hocasi var en zoru fakultenin dekani baya zorluyo.bu yil ek ezberler de eklenmis
Bunlarin dışında memnun kalabilceniz bir universte hocalarimiz sorunlarla ellerinden geldigince ilgileniyo.
Kitap verilmiyo pdf seklinde cıktı alıyorsunuz...
Ayrıca kalmıs oldugunuz derslerden veya ust siniftan ders almak isterseniz bir veya bir bucuk aylik bi zamanda yaz doneminde okulda derslere katilip sinava giriyosnz.

5) DEÜ İZMİR İLİTAM

izmir ilitamda okuyorum vizeler bu yil yuzyuze..finalden52 sarti var..butte mevcut..ama zor cok calismak sistemli calismak gerektiriyor..kredisi yuksek iki dersten kalirsaniz donem uzuyor..ama yinede tavsiye ediyorum...
kitap vermiyo ekitap..sadece kuran dersi canli..son zamanda arapcada eklenmisti..diger derslerin videolari deuzeme yukleniyor..kuran ezberlerine mealde dahil..odev yok.(orn.sakaryada her ders icin ayrica odev de var )gecme notu50 fakat finaldende enaz 52 almk sart .ortalama 50 olsa bile final 50 altiysa kaliyorsun..felsefe tarihi islm tarihi 3.sinifin zor dersleri temel yoksa arapca ve kuran da cok zor..hafizlar dahi kalabiliyor..suanda tek dezavantaj vizelerin yuzyuze olmasi..
finaller kac gun de oluyor? Uzaktan gelenler için derseniz o da 2 günde oluyor.Peki hafta içi mi yoksa hafta sonu mu sınavlar derseniz şöyle oluyor:
hafta sonu 1.gun tum dersler yazili sinav..2 .gun sadece kuran sozlu sinav...

ÖZETLEYECEK OLURSAK:
Ben öğrendiklerimi yazayım. Bütün sınavlar izmirde yapılacak. Kitaplar pdf olarak internetten verilecek. Mutlak not sistemi var. Finalde 50 olması ve ortalamanın en az 50 olması şart. 50-59 puan ortalama DD 60-69 CC 70-84 BB 85-100 arası ortalama ya AA notu veriliyor. Kur'an-ı Kerim 4 dönemde 30. cüz'ün tamamı ezberlenmiş oluyor. Kur'an sınavında hoca meal sorabiliyor fakat eskisi gibi çok belirleyici değilmiş. Kur'an dersi haricinde canlı ders yok. Kur'an dersi sadece canlı. Arapça dersleri 2 dönem var ve her biri 26 ünite. Diplomada ilitam yazacak.Yaz okulu açılmadığında başka üniversitelerden o dersler alınabiliyor.Zor. Denmesine aldırmayın