Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05 Ekim 2018, 06:53   Mesaj No:352

bilinmez

Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:

Alıntı:
Ebu Ömer Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Benimde sorum var her kardesime
Rahman bu dünya da herkese dilediği kadar verendir.
Kafir mümin ayırt etmeden doğru mu?
Ahirette sadece müminlere verendir?
Sorum ?
Rahman herkese diledigince verense Afrika'da ki açlıktan ölen günahsız çocuk her insan gibi güzel bir hayat ister. O çocuk ne çalıştı nede dünyada yüzü güldü. Bu çocuk Rahmân in ismi celalinden istifade edemedi mi?
Yada kör topal sakat bunlar demeyecek mi?
Rabbim sen herkese dilediğin kadar verdin. Beni neden böyle yarattin.

Ataizme kayan gençlerden bize gelen sorular.
Bir kac sorum daha olacak

Birincisi Allah layussellir,yani sorgular ama sorgulanmaz.Allah bir şey yapacağı zaman kimseye danışmaz,sormaz ve hiç bir varlık Allah bu sorguyu yapamaz beni niye yarattın diyemez.

ikincisi Allah insanlarıda birbirine imtihan aracı kılmıştır.Allah afrikalılarada rızık vermiştir.Bunlar rızıklarını hırsız ve düzenbazlara çaldırtıyorlar.

Böyle durumlarda

iki suçlu vardır.

1.zulmedenler

2.zulmetmeyip bu zulmu yapmayıp gücü nispetince bu zulmu def etmeye çalışmayanlar.

gelelim bedensel ve zihinzel engelliler sorunuza,

zihinsel engelli olanların dünyada anne ve babaları hangi inanç üzerinde iseler dünyadaki geçerli olan inançları anne ve babalarının inanç isimleridir.Yalnız ahirette azaba uğrayıp uğramıyacaklarını sadece Allah bilir.

zihinsel engelli olan ve daha çocukken ölenlerin ki bu benim kişisel görüşümdür,doğrusunu Allah bilir.
Bunlar ahirette imtihan edilecek ve bu imtihanın sonucuna göre değerlendirilecektir.
peki öyleyse neden yaratıldılar.insanlar birbirleri içinde imtihan aracıdırlar.

uzuvsal engelli olanlar ise, buna göre olan görev ödev ve sorumlulukları vardır.

sıkıntı şurasıdır insanlar için,

değerlendirme yaparken,dünyadan bakanlar ve ahirettin ebediliğinden dünya hayatına bakanlar,buda su şekilde bir sonuç olur.

Dünyanın içinden dünyaya bakanlar,dünyayı büyük ve kalıcı,kendilerini küçük ve geçici zannederlerken;ebediliğin bu muazzam eşiğinden fani dünyaya bakanlar elbetteki bambaşka bir görüş ve bambaşka bir anlayış içindeydiler...yani ahiretten dünya hayatına bakanlar için kulluğunu yapmada bedensel bir engel, engel değildir çünkü bu engel sadece geçici bir hayat için bir imtihan aracıdır.

sınava girdiğiniz hocanın sorduğu soruyu beyenir veya beyenmezsiniz ama bu soru sorun olarak görüp cevaplamazsanız sınavdan kalırsınız bu hocanın suçu değildir.ayrıca hocaya bu soruyu bana sormasaydınız ben kalmazdım demenizde sizi kurtarmaz...