Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08 Kasım 2018, 00:00   Mesaj No:13

Mihrinaz

Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11847
Beğendi:8990
Takdirleri:26241
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

#İfşa dedik...Geleyim yine mide-sinir-zihin hattını harap eden başka bir konuya....Efendim ifşa dediysek, sırların açığa dökülmesi, gizlerin anlatılması değil elbette.. Allah 'a sığınırız böyle bir acze düşmekten... bizimki, sosyal medya çarpıklığını yaşadıklarım ekseninde sizlerle paylaşmak.. Belirteyim ve Devam edeyim...

Forumumuz, her alanda olduğu gibi, eğitim alanındada çok geniş bir arşive sahip. Tek derdimiz bu bölümleri; face-twitter alanlarında da daha fazla kişiye ulaştırmak... Burdaki arşiv, gönüllü birsürü emektarın hiçbir karşılık menfaat beklemeden tamamen Allah rızası, hizmet adına vakfettkleri bilgiler. Önlisans İlahiyat bölümünde, sabahları kalkılıp burada buluşulup soru cevaplar yapıldı. Notları aldık astık duvarlarımıza.. Kuran kursu, dhbt, mbts bölümlerine hocalarımız ulaştıkları notları iliştirdiler. Paylaştıkları herşeyin Rabbim kat kat ecrini versin... Binbir emek binbir meşakkatle ve zaman harcayarak hazırlanmış hepsi....

İlitam bölümümüz aynı dönem farklı ilitamlarda okuyan arkadaşlarımızın,(Malatya-Samsun-Sivas-Erzurum-İstanbul-Ankara-İzmir) menfaatsiz karşılıksız gönül rahatlığıyla paylaştığı bir başka geniş arşvimiz. Herkes şunu biliyordu: Burası büyük bir aile..Emeklerin zâyi edilmeyeceği, mutlaka birilerinin ulaşabileceği bir siteydi medineweb. . . googlenin bile bu konuda eli kolu bağlı...İlahiyat kaynaklarının tek adresi medineweb olarak çıkıyor karşınıza ewet000

Efendim forumların can çekiştiği, sosyal medyanın favori olduğu bu dönem zarfında, bizde hizmeti öğrencilerin ayaklarına götürmeye karar verdik. Sitemizlede tanışıklık açısından güzel dönüşler alıyor. Dualar alıyoruz...Yalnız işin rengi son dönemlerde değişti..Nasıl mı??

Buyurun özet diyerek verdiğim linkler, bazı ilitam guruplarında silinmeye, onay görmemeye başladı.. Daha öncesinde olurdu ama sorun etmedim. Sonraya doğru özelden lütfen ilitam özetleri atar mısınız demeye başladılar.. Buda bayağı zorlayıcı olmaya başladı. Genelle paylaşıyorum ben bu notları, ne olduda millet özelden sürekli özet link sormaya başladıki diye düşünürken, Nihaywtinde;

"Özelden ve gurupta özet paylaşmayın artık" ihtarını aldım iyi mi... Selamun kawlen. Bizimde derdimiz sizin gibi herkese yardımcı olmak, Allah rızası için ihtiyaçları olanı özetlerle buluşturmak. Hayır istemeden bilmeden yanlış bişeymi yaptım. Link vermekmi yasak? Öyleya bazen reklam içerikli deyip yasaklıyorlar tabiki buna özen gösteriyoruz.Kural belli.....Konuyu başka yerlere aldı götürdü. Site hakkında atIP tutmaya başladı yönetici..Yahu ne kötülüğünü gördün, yöneticiyim söyleyin bileyim, diyorum..Onuda iyi kılıfına uydıruyorlar... Bir sonraki hamleyle; " Kul hakkına giriyorsunuz" dedi 😮 Haydaaaa ..Yahu mis gibi hazırlanmış sıfır km notlar...Bir duaya râm olalım, kendisi gitsede, bıraktığı özet ve notlarla sadakai cariye kapısını hep açık tutan, tanımadığınız ama işinizi kolaylaştıran birinin notlarının ihtiyaç sahiplerine ulaşması nasıl bir kul hakkı olabilir di ???

En son ve vurucu hamlesini yaptı; "Bir daha burdan not paylaşmayın. Sizin notlar, bizde de var zaten... Not ihtiyacı olan özelden ulsşsın Hesap numarası vericem kendisine"....................................Tama men dıygusalmışya meğer sorun.

O an bi herşey durdu ben dönüyordum sanki . Yada tam tersi bilmiyorum...

Bu aslında ilitamlarda tanıdık bir durımdu. Ama yaygın değildi... Daha öncesinde rahatlıkla paylaştığımız notları artık siliyorlar... Üyelerin ulaşmasını istemiyorlar...İhtiyaca binaen kaynağı gösteriyorsunuz. Kaynağı kendileri kendi menfaatleri doğrultusunda kullanıyorlar...Biz kaynağı göstermekle mükellefiz.. Kim nasıl kullanırsa ama birileri soluduğunuz nefesi bile nakite çevirme derdinde... Öyleya adamların işine çomak soktuk bizdeki işgüzarlık..

Sevgili Erol 71 Songül ablamız Özetlerini özenle bizim sitemizde hazırladı. Bizlerle paylaştı. Sonra herkesle paylaştı. Paylaşın bana da dua etsinler dedi hep.özetlerini birileri seslendirip, anlatıp kendi çıkarlarına çevirdiler.. Gecikmeli de olsa kendi sitesini kurup, sadece medinewebde paylaştığı ve burdan her alana yayılan özetlerini herkesle paylaşmaya devam ediyor..Biz böyle güzel insanlarla yola çıktık, yol arkadaşlığı yapıyoruz...Rabbim kendisinden razı olsun...Firdrvsinde ağırlasın inşallah...

Bu anlamda iyi şeylerdende bahsetmek gerek...İlahiyat gurupları çok ilgililer sağolsunlar ama herşey çok çabuk ve hızlı tüketiliyor...Burdan tanıdığımız üyelerimiz guruplarını açıyorlar bizlere.Allah hepsinden razı olsun... Ecrini versin...

Medineweb'le sosyal alanlarda işte böyle sisli puslu bir havada yol almaya çalışırken, gayretlerimizin IBAN engeline takıldığını görünce, kısa ve geçici sanalın ayak oyunlarına ayak uyduramamanın yılgınlığını yaşıyor insan ...Fazlasına yer yok. Herşey tadında...Ne kendinize zarar verecek, hale getirmeli, nede ye'se düşüp vazgeçmeli...Medineweb, ne kadar çok kişiye ulaşırsa o kadar maksat hasıl olmuş demektir...

Allah gayretimizi emeklerimizi zâyi eylemesin..Ecrini versin..
Dua ile....

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~