Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26 Kasım 2018, 19:10   Mesaj No:24

Ömer.asaf

Medineweb Üyesi
Durumu:Ömer.asaf isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 59586
Üyelik T.: 22 Mayıs 2018
Arkadaşları:3
Konular: 1
Beğenildi:133
Beğendi:502
Takdirleri:1294
Takdir Et:

Alıntı:
Allahın kulu_ Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Sayın ömer asaf kardeş tekrar hayırlı olsun.musadenizle bir soru da ben sorayim sizce oku ayeti ile yüce Allah bize ne anlatıyor. egitim sistemi hakkinda tavsiyeleriniz neler.yaradanin adiyla oku mesaji bize ne emrediyor.kuran ve hadisler ışığında nasıl bir yol izlemeliyiz.muslumanlarin genel sorunları ve gafletleri nelerdir.simdiden tesekkurler
teşekkür ederim kardeşim yaradan Rabbinin adıyla oku derken nacizhane ben Rabbimizin bize ilk emrinin okumak ögrenmek cahaletten beri olmayı emrettigini birde sadece kitap okumak değil alemi yarattıklarını okumak tefekkür etmek insana ağaca kuşa o yarattı bizim için yarattı bizide kendisi için yarattı diyerek ona hamdusenada bulunmak. egitim sistemine gelince herkes fıtratına yeteneğine göre egitim almalı o konuda kendini geliştirmesi ve en önemlisi sevdigi işi yapmalı yani Osmanlı usulu hiç bir kuşa yüzmeyi ögretmemek. Bizim yolumuz önce kuranı kerim ardındanda efendimizin sünneti seniyyeleri bu ikisini birbirinden ayıramayız. Müslümanların genel sorunu kardeş olamamak biz kardeş olursak bir arada olursak herşey yoluna girecek inşallah tekrar teşekkür ederim kardeşim