Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23 Temmuz 2019, 02:11   Mesaj No:25

nurşen35

Medineweb Emekdarı
nurşen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:nurşen35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38944
Üyelik T.: 09 Şubat 2014
Arkadaşları:61
Konular: 1144
Beğenildi:4415
Beğendi:3686
Takdirleri:14253
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

AMASYA İLİTAM hakkında bilgiler

Ders Seçimi Nasıl Yapılıyor? Dersler Nasıl İşleniyor?

Öğrencilerin ders seçimi sonrası, sistem tarafından belirlenen harç miktarını ilgili banka hesabına ödemeleri gerekmektedir.
Programa ait tüm ücretleri yatıran öğrenci, döneme ait akademik takvimi takip ederek ders ekleme ve bırakma işlemi için belirlenen tarih aralığında derslerini üniversitemiz, ÖBS (Öğrenci Bilgi Sistemi) üzerinden seçerek danışmanının onayına gönderir.
Öğrencilerin ders seçimi danışman tarafından onaylanır.
Dersi onaylanan öğrencilerin listesi uzaktan öğretim sistemine (UZEM) aktarılır.
Her öğrenci kendisine tahsis edilen öğrenci numarası ve şifresiyle, (ue.amasya.edu.tr) ders sistemine giriş yaparak, günün 24 saati dersleri ile ilgili materyallere internet üzerinden ulaşabilir.
UZEM’de dersler online şekilde yürütülmektedir. Ders için istenen etkinlikler (ödev-proje-uygulama vb.) öğretim üyesine teslim edilir.
Sistemde, ([Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]) adresinden belirtilen vize sınavları online, final sınavları ise (şayet bütünlemeye kalındıysa) üniversitemiz İlahiyat Fakültesi’nde belirlenen tarihte sınav salonlarında yüz yüze yapılır.
14. haftada -dönemin son haftasında- yüz yüze ders yapılacaktır. Final sınavının 14. haftanın -dönemin son haftasının- ilk Cumartesi-Pazar günleri yapılması planlanmaktadır.
Ders için istenen etkinlikler (ödev-proje-uygulama vb.) öğretim üyesinin talebi ile yüz yüze yöntemle de gerçekleştirilir.

İnternet Üzerinden Yapılan Canlı Dersleri Takip Etmesem Olur mu?

Öğrencinin canlı dersleri takip etmesi zorunludur. Derse düzenli olarak devam edilmesi final notuna belirli oranda yansıtılacaktır.

Diğer Şubenin Canlı Derslerini de Takip Edebilir miyim?

Canlı derslerde sadece sistemde kayıtlı olduğunuz şubenin derslerini takip edebilirsiniz.

Canlı Ders Saatinden Sonra İlgili Dersi Tekrar Dinleyebilir miyim?

Evet, canlı dersten bir gün sonra "Arşiv"e girerek yapılan dersin tekrarını dinleyebilirsiniz.

Başarısız Olunan Derslerde Bir Sonraki Yıl Canlı Ders Takibi Yapıabilmekte midir?

Evet, sistem üzerinden dersleri takip etmeye devam edebilirsiniz.

Sınavlar Hakkında Bilgi Alabilir miyim?

Vize sınavları internet üzerinden (online) gerçekleştirilecektir.
Final ve bütünleme sınavları ise, Amasya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi binasında gerçekleştirilecektir.
Final sınavının Akademik Takvimde 14. haftanın ilk Cumartesi-Pazar günleri yapılması planlanmaktadır.
Başarı ortalaması; vize sınavının % 20’si ve final sınavının % 80’i baz alınarak hesaplanmaktadır.
Tüm Önlisans/Lisans programlarında “Ders Geçme Notu” Amasya Üniversitesi Ön Lisans ve Lisans Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği’ne göre düzenlenmektedir.
Tüm lisans programlarında “Ders Geçme Notu” 60 olarak hesaplanır.
Sınavlarda çoktan seçmeli sorular sorulacaktır. Ancak özellikle final ve bütünleme sınavlarında öğretim üyelerinin isteği doğrultusunda bazı derslerin soruları açık uçlu olacak şekilde hazırlanabilmektedir.

Eğitim Kaç Dönem Sürmektedir?

Programda eğitim/öğretim 4 yarı yıldan oluşmaktadır.

Eğitimimin Bitmesi İçin Sadece Tek Dersimin Kaldığı Durumlarda "Tek Ders Sınavı" Yapılmakta mıdır?

Evet, bu durumda tek ders sınavına girip eğitiminizi tamamlayabilirsiniz