Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25 Ocak 2020, 11:42   Mesaj No:9

nurşen35

Medineweb Emekdarı
nurşen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:nurşen35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38944
Üyelik T.: 09 Şubat 2014
Arkadaşları:61
Konular: 1144
Beğenildi:4415
Beğendi:3686
Takdirleri:14253
Takdir Et:

Depremin ardından Türkiye' ye destek mesajları: Yardıma Hazırız....
Çok sayıda ülkeden de başsağlığı ve destek mesajı geldi.
Kanada Başbakanı Justin Trudeau " Kalplerimiz bugünkü depremde yaralanan veya sevdiklerini kaybeden herkesle beraber. Sizler bu gece dualarımızdasınız" ifadelerini kullanırken
İran Sağlık Bakanı Said Namaki ise " Türkiye' nin ihtiyaç duyması halinde ekiplerin Türkiye' ye gönderilmesi için hazır ve teyakkuzda bekletildiğini " ifade etti
Yunanistan Basbakanı Kiryakos Miçotakis " geçmiş olsun" mesajı yayınladı.
Kosova Dışişleri Bakanı Behgjet Pacolli depremden etkilenen bölgelerde yardım sunmaya hazır olduklarını ifade etti.
KKTC Başbakanı Ersin Tatar hayatını kaybedenler nedeniyle derin üzüntü içinde olduğunu belirtti.
Kuzey Makedonya Cumhurbaşkanı Stevo Pendoroviski " Türkiye' deki depremde hayatını kaybedenlerin ailesi ve yakınlarına başsaglığı diliyorum Türkiye ve Türk halkıyla dayanışma içindeyiz" ifadelerini kullandı.
Bona Hersek' den Sefik Dzaferovic depremde yaşanan can kayıpları nedeniyle duyduğu üzüntüyü ifade etti.
Arnavutluk Başkanı Edi Roma Türk halkının yanında olduklarını bildirdi.
Letonya Dışişleri Bakanı Edgers Rinkevics arama ve kurtarma çalışmalarını başarıyla sonuçlanmak temennisinde bulundu.
Malezya Başbakanı Yardımcısı Wan Azizah Wan İsmail " Malezya halkı bu zor zamanında Türkiye halkının yanındadır, her türlü yardımı yapmaya hazırız"
Pakistan Başkanı İmran Khan " Dualarımız Türk kardeşlerimiz ve Türk hükümeti ile birliktedir"
Enkaz altında kalan vatandaşları kurtarma çalışmaları sürerken hem içeriden hem de dışarıdan bölgeye yardım için adeta seferber olundu.