Konu Başlıkları: Okullar Uzaktan Eğitim verecek
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13 Mart 2020, 06:30   Mesaj No:2

Mihrinaz

Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11849
Beğendi:8990
Takdirleri:26311
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Sayın Bakanımızın açıklamaları:

👉 Nisandaki ara tatil öne alınarak 2 hafta tatil ilan edildi. Öğretmenler de okula gelmeyecek ancak acil durumlarda çağrılma ihtimaline karşı bulundukları şehri terk etmeyeceklerdir.
👉 ilk 1 hafta öğrenciler dinlenecek.
👉 Uzaktan Öğrenme Sistemi ilk kez uygulanacak ve tatilin 2. Haftası yani 23 Martta uzaktan eğitim başlayacak. Uzaktan Eğitim EBA aracılığı ile yapılacak.
👉 Her sınıf düzeyinde yeni ders programları hazırlanacak ve yeni Haftalık ders programı en kısa zamanda eba.gov.tr üzerinden duyurulacak.
👉 Okullar açıldığı zaman gerekirse yüzyüze telafi eğitimleri yapılacak.
👉 Uzaktan eğitim için EBA'ya alternatif televizyon internet vb yöntemler de uygulanacak.
👉 Ders Programları yarım gün ya da tam gün yapilabilecek. Tüm altyapı hazırlıkları hazır, eba.gov.tr üzerinden duyurulacak.
YKS ve LGS hazırlıkları EBA üzerinden özel programlarla devam edecek.
👉 EBA'ya ücretsiz erişim sağlanıyor. Tüm veliler ve öğrenciler cep telefonlarına EBA yi indirerek aylık 3 GB'a kadar ücretsiz erişimi sağlamaları gerekiyor.
👉 EBA'da öğretmenler ogrencileri ve sınıfları ile kendi gruplarını oluşturarak öğrencilere ödev gönderebilecek, takibini yaparak derslerini devam ettireceklerdir.
👉 Öğretmenler ve yardımcı personel için de uzaktan mesleki gelişim programları düzenlenecek.
👉 4440632'den veliler ve öğrenciler süreç hakkında bilgi alabilecekler.
👉 Velilerimizin tavrı çok önemli. Önce kendi sağlığımıza dikkat edeceğiz ve çocuklarımızı kalabalık ortamlardan uzak tutacağız.
👉 Tatilin 1. Haftası çocuklar dinlenecekler ancak mutlaka okuma becerilerini geliştirecek ve öğretmenlerinin yönlendirmesi ile çocuk edebiyatı ve eserleri okunacak.
👉 Tüm ayrıntılar ve senaryolar yarından itibaren eba.gov.tr üzerinden açıklanacak.
👉 Özel okullar ile Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm Anaokulu ve Kreşler de tatil olacak.
👉 Uzaktan eğitim bugün için 1 hafta planlanıyor ama virüsün gelişim evresi doğrultusunda uzatma ve öğrencilerin sınavları da dahil olmak üzere tüm senaryolar hazır. Tatil uzayabilir de.
👉 Öğrencilerin öğrenme sürecidir aslolan. Yazılılar daha sonra düşünülür. Bunlarla ilgili A ve B plânlarımızın tamamı hazır.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~