Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12 Ağustos 2020, 20:17   Mesaj No:3

Mihrinaz

Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11845
Beğendi:8990
Takdirleri:26241
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Başörtüsü sorunu, dindar ailelerin çok büyük sorunu artık. 28 Şubatları yaşayanların kızları kapanmıyor, zorla kapananlar ilk firsatta açılıyor. Deist gençlerde bu dindar ailelerden çıkıyor.. İmam hatipler Muhammedi ahlaklı gençler değil Emevî zihniyeti yetiştiriyor.

Yazar bir tek, "sebebi biziz" dememiş. Üzülerek ağlayarak, yöneticilere,cemaat,vakıflara seslenerek paylaştığı mektubu paylaşmadım.( Zira konunun sonunda çözümu ailede görüyor. Elbette kastedilen şeyh,hoca,cemaat,vakıf bilmez, ben bilirim) Yazı bu haliyle maksada uygun..
Tabi dertleri gençlikse, samimiyseler.
Başörtüsünü sonuna kadar sömürmekse niyetleri gençlerin hiç öyle dertleri yok. Ana babalarinda...

Mecliste, kabinede, kurumlarda o kadar çokki boyasi cilasi yerinde başortülü akademisyenler, vekiller, danişmanlar, öğretmen, memur...Sigarasini arsizca her ortamda içen, erkeklerle hiçbir sınırı olmayan, 5 yıl işe gitmeden maaşını alan, kocalari tarafından kadro tahsis edilen vs. ahlak örtüsünü açmış başını kapatan özgür bacilarimiz sayesinde bir farklilik yada ayrıcalığı yok başörtünün. 28 Şubat yaşamış danışman, vekil hanimefendilerin mağduriyetin ekmegini yeyip, kendinden olmayana reva gören tutum ve açiklamalri başörtüsü sorununu ortadan kaldirdi. O yüzden ne varlığı ne yokluğu kimseyi rahatsız etmiyor artık..

Dindar nesil diye diye kindar ve umutsuz deist nesil..
Başörtüsü serbestisi derken ahlak örtüsü uçtu gitti..
Gecmisler ola....Umarım sebepler üzerine egilirler.

Çomarlik yaparak, algıyla, hamasetle, husumetle ancak nefret körüklenir, sorunlar daha da büyümekten öteye gitmez.

Gencler mi? Evet iddialarını ve gençliği yitirenlerin(siz) geleceği yoktur

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~