Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28 Aralık 2020, 13:25   Mesaj No:3

Mihrinaz

Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11857
Beğendi:8991
Takdirleri:26311
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

"Kadına( anneannem) ne çok hizmet ettiriyorsun Muhtar. O da yaşlı biraz insaf et yaawww" diyecek olmuşlar

Dedem: O benden 10 yaş küçük. Yapacak tabi demiş ))))Biri 100 küsür diğeri 90 küsür

Ağzı duali ihtiyar olmanın, yaşının insanı olmanın, iman diriliğinin ne demek olduğunu onları görünce anlıyor insan.

Virüs yüzünden gelen gidenleri azaldı, camiye gidemiyor. akranlarda birbir terki diyar etti))) Onlar gençleri seviyorlar gerçi.)) Sıkilmasinlar diye babam küçük bir tv almış bu delikanlılara.) Anneannem dedemi şikayet ediyor. " Şu babanıza bişey deyin. Sabah akşam Kabeyi izliyor, ilahi dinliyor. Esra Erol'u izletmiyor bana" Ana sen ne yapacan Esra Erol'u, keşke kurmasaydik televizyon, izleme onları. Anneannem; "Kız kızım ne hayatlar var ne hayatlar töbe töbe senin haberin yok. Allah tepesine vurasıcalar neler etmişler ".))))

Bu arada "ölmeden bu senede görelim" ziyaretlerimize dedem ; "bizde yavaş yavaş yaşlandık. korona 3 bilemedin 5 seneye biter diyorlar o zamana gelirsiniz. Damat bey oğlum ben sana Atatürk'ü, İsmet Paşa yı, Yunanı kaldiğımız yerden anlatirim sen fıstıkli baklavayı unutma " 5 yıl sonra gitsem kaldığı yeri bilir takır takır anlatır. Ben marketten ne alacağımı unutuyorum Onların gözünde 60 lık annem babam genç, bizler çocuk

101 yaşında ölen dedemin babası ile şu anda 102 yaşındaki dedemin Atatürk'ü aynı değildi. Ölen dedem toz kondurmazdı. Omuz omuza savaştık der, anlata anlata öve öve bitiremezdi. Dedem ise tam tersi.)

Onların duasiyla. ."Allah elden ayağa komadan, imanla son nefese ulaştirsın. Allah ilimlerinizi artırsın". Bu sütüde al kızım! Süt kabını bi dahaki sefere getirirsin

Emrin olur Abduraman Çavuş.) Görüşürüz Eski Muhtar.)

Bu vesileyle yedi ceddimi tanıttım foruma 😅

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~