Konu Başlıkları: Abi Kime Denir?
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12 Ocak 2021, 22:19   Mesaj No:6

Nebevi Sevda

Medineweb Emekdarı
Nebevi Sevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Nebevi Sevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 59388
Üyelik T.: 05 Nisan 2018
Arkadaşları:3
Konular: 331
Beğenildi:1751
Beğendi:1021
Takdirleri:13102
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Mihrinaz kardeşim yazıyı eleştirme hakkınız var. Feto ve türevleri yüzünden bu toprakların temiz yürekli ağabeyleri malesef bunların yüzünden bu şekilde eleştiriye maruz kalıyor.

Size sorum?
Siz hiç Bahaddin Yıldız gibi bir ağabeyi tanıdınız mı?
Siz hiç Cemal Balıbey gibi vakıf adamı tanıdınız mi?
Bunlar gibi nice güzel insanları...
Bunlar tüm abilik EGOLARINI ayaklar altına almış adam gibi ağabeylerdi.
Allah'ın kulu kardesimin dediği gibi yüzlerce ailenin düzelmesine. Onların as ve iş imkanlarına.
Afganistan dan tutunda bir çok ülke de yetimlere sahip çıkmış.
Tum islami camialarin saygı duyduğu ağabeyler bunlar.

Bu ağabeylerle 35 yıldır tanışırım. Ne memleketi sattılar ne de adamlıklarını
Onlar mallarını biriktirmeyi bırakın onca ellerinde ki çok büyük makamları ayaklarıyla tekme vurdular.
Siz ahilik den bahs ettiniz.
Ben size ahilik ne ki ondan daha kaliteli işlerden bahs ediyorum .

Bir müslüman maddi çöküntüye girmişti. Çok gayretliydi.
Bu bir kaç ağabey bir araya geldi ve infak toplayıp bir daire parası diyebileceğimiz parayı verip onu o zorluktan çekip aldı.
Bir kardeşin babası onu evlendirmeyi bırak hoyratça eziyet etti. Gene bu ağabeyler evlendirdi

Bir başka müslüman zor şartlarıyla ev almak istedi.
Finans kurumu Banka kefil isteyince agabey dediğiniz kişi en ufak itiraz etmeden kefil oldu.

Bana soylermisiniz baba oğluna dahi kefil olmazken hiçbir karşılık yada gizli ajanda defteri olmadan sadece kardeşlerine guvendikleri için kefil olan hiç ağabey gördünüz mu?

Işte ben bizzatihi şahidiyim bunların. Bu ağabeyler de NE EGO NE DE SEN NEYMISSIN BE ABI YAKIŞTIRMASI GORMEDIM .

Rabbim böylesine güzel ağabeyleri bu topraklarda sürekli var etsin inşallah. Emin olun ki böylesine güzel insanlar yaşayan şahitlerdir

KULAKLARIN SÖZE DUYDUĞU BIR DÖNEMDE ONLAR YASAYAN ÖRNEKLERDI

RABBİM ONLARIN SEHADETLERINI KABUL ETSIN.
Esma kardeşim ayrıca size teşekkür ederim. Bahaddin agabeyin hayatını dinlediginizden dolayı

Bir insanın ağabeyi ablası olacak. Ne zaman başı sıkışsa ailesi dağılmaya yüz tutsa istişare edeceği derdini dinleyeceği böylesine güzel büyükleri olacak.