Konu Başlıkları: Haftanın Konusu ZAMLAR
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13 Ocak 2021, 19:01   Mesaj No:2

Mihrinaz

Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11848
Beğendi:8990
Takdirleri:26311
Takdir Et:

Şu fotoğraf anlatıyor duygularımızı.

Haftalık zamları görüyoruz senin dediğin gibi dolar arttı. Iyide bu fiyatlar dolar düşünce neden düşmüyor. Dolarmı borcunuz var? Dolarlami maaş alıyorsunuz ki sizi etkilesin diyen bakanın yerine ilkokul mezunu annemi koysalardi ekonomi uçmuştu.))

Ekonomi bizi ilgilendiriyor . Temel gıdalar el yakıyor. 40 çeşit ucuz adi küçücük zeytin var.3xs. Peynir-yağ-yumurta hiç deginmeyeyim. Ekmeğin desniz içi yok. Örümcek ağı gibi ekmek. Kabuktan ibaret. Bimin bize ne sattığını bilmediğimiz hiç ucuz olmayan adi ve zamlı ürünlerini yiyoruz. Çok oldu bırakalı. Biz aldıkça onlar âdi ürünleri zam üstüne zamla bize satıyorlar.

Uzaktan eğitim kalem kağıtla yapılmıyor. Çocuklara idare edin diyorduk mecbur cihazları yeniledik eve 2 telefon 1 bilgisayar girdi. Dolar beni niye etkilesin dimi?
Her yıl 3 çocuģun kaynak kitaplarına verdiğim parayla "sorularla süreler" kitabını basmıştım.))))

Hizina ve ödemesine yetisemedigimiz zamlar pandemiyle beraber firsatçiliga dönüşünce dahada kötümser olduk.

EVİNDE EKMEĞİ OLMAYAN YOKSULUN ELİNE KILICI ALIP BÜTÜN HALKA KARŞI AYAKLANMAMASINA ŞAŞIYORUM.

Ey Muaviye eğer bu sarayı kendi paranla yaptırdıysan israftır,eğer halkın parasıyla yaptırdıysan ihanettir ve haramdır(Kul hakkına girer).Bunu ancak firavunlar yapar” diyen Ebuzerin başkaldırısını hatırlasak bir işe yararmı bilmem .

Neden seni kimse anmazki diye düşünmeden edemiyorum. Halkın parasıyla yapilan israfın önü ardı belli değil.

Allah garibana el olmamızı nasipetsin. Bize verileni paylaşalım. Kendi adımıza durum böyleyken işten çıkmış, dükkanı kapanmış,kirasini ödeyemeyen zorda olan kardeslerimizden haberimiz olsun. Bu yüzden intihar eden babalar boğazımiza düğüm oluyor.
Allah acısin halımıza.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~