Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15 Aralık 2021, 09:10   Mesaj No:9

Allahın kulu_

Medineweb Emekdarı
Allahın kulu_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Allahın kulu_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 33478
Üyelik T.: 09 Kasım 2013
Arkadaşları:29
Konular: 164
Beğenildi:1153
Beğendi:1570
Takdirleri:5244
Takdir Et:

Geçmiş olsun kardeşim Allah tez vakitte şafi ismi ile şifa versin inşaallah.nacizane tavsiye olur mu bilmiyorum ama bende buna benzer soruyu yıllarca kendime sordum.
Ve vardığım sonuç neyi arıyorsan onu buluyorsun oldu.kim bilir kaç kişi kendinde ruhunda bu soruyu buldu bilemeyiz.
Dönüp dolaşıp hadisi şerifte birleşiyoruz.mümin müminin aynasıdır
Bu ayna bizi gösteriyor hasta olan karşımızdaki olsada o feryat eden aslında sensin dikkat et vereceğin cevap da sana da şifa olacak aslında ama sen Ben bilmiyoruz
Acaba hz Eyüp a.s neler hissetmişti nasıl dua etmişti.nasıl şifa bulmuştu.ne dedi de o şifa kapısı açıldı bilmek lazım. Anlamak lazım
Yada hz ibrahim ne demişti Allahım sana teslim oldum. Vekilim sensin. Belkide teslim olmak gerekiyor hiç bir şey yapmamak bırakmak gerekiyor bırakabilirmiyiz bırakamazsak ona tutunabilirmiyiz nasıl
Amaç nefis mertebelerini sırayla geçip kamil insan olmak Allah cc öğretiyor bize biz ise anlarsak eğer sınavda olduğumuzu başaracağız
Sınavdayız şu an öğrenmemiz gereken şeyleri anlamamız için sınamıyoruz.ve derdimize bakıp benim büyük derdim var deme benim şu derdim var ama büyük rabbim var de sorunumla uğraşma çözemezsin işte hz ibrahim as gibi Eyüp peygamber gibi teslim ol dersimi aldım beni ımtihan etme rabbim ben hatalıyım özür dilerim Peygamberlerimin duası ile yalvarıyorum
Hz ibrahim hz Eyüp hz yunus hz yusuf kuyudan kurtardığın gibi bizide bu kuyudan çek al ben bittim ben çekildim aradan rabbim sen doldur bizi sana teslim ediyorum bütün korkularımı sana teslim ediyorum kendimi sen bize ne lazımsa bizzat hazinenden ver.ben bilmiyorum neye ihtiyacım var ben bilmiyorum ne yapacağımı sen bana öğret rabbim senden başka kimsem yok en çok koruyan hafız sensin sen koruyanların en hayırlısısın beni ailemi bütün müminleri korumak sana kolaydır bizi aydınlığa çıkar rahmetinle muamele et bizi rahmetinle sar rahmetinle şifalandır ve suçlarımızı kar
ve dolu suyu ile yıka ve sana layık kul olmamızı nasip et
Senin her şeye gücün yeter efendimiz sav hatrına okuduğum kuran hatrına bize rehberlik eden peygamberler hürmetine duamızı kabul et sonuçlar temiz çıktı sözünü duymayı nasip et rabbim amin
Allah yar ve yardımcınız olsun kardeşim.

Vakit namazinizi kildiniz mi?
Ebu Hüreyre'den (r.a.) rivayetle:
Mü'minin durumu yeşil ekin gibidir. Rüzgar ne taraftan gelse onu eğer. Rüzgar durduğunda doğrulur. Mü'min de böyledir. O da bela ve musibetlerle eğrilir. Kafirin durumu ise çam ağacı gibidir. Allah dilediği zaman sert ve dik durur. ][Bela ve musibetlere uğramaz.