Konu Başlıkları: ALLAH IN İSİM SIFATLARINA DAiR
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10 Ocak 2022, 14:35   Mesaj No:6

Kara Kartal

Medineweb EDİTÖRÜ
Kara Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Kara Kartal isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 59105
Üyelik T.: 03 Şubat 2018
Arkadaşları:1
Konular: 427
Beğenildi:3240
Beğendi:3716
Takdirleri:26015
Takdir Et:

Adeta selefleri paylaşamamışınız dostum.Konu çok açıklayıcı kimsenin itirazı olmaz sağolasın Zülküf hoca. Davetulhak, güzel yerden yakalamış seleften bu fikirlerde var ne dersin demek istemiş. Bilinmez topu havada yakalamış. dostum senin açıklamanda güzel. Sende bu görüşte olan alimlerde var demek istemişin. Peki mesajın başındaki kışkırtıcı, kibirli, konuyu resmen öldüren (topa sert vuruş) diyeceğim böyle alaksiz bir mesajla başlamak neyin nesi?
Alıntı:
Her nekadar davetulhag ismiyle yazmışsanızda o akidedende berisiniz,yazdıklarınızdan bunlar çıkıyor.

yinede belki akledersiniz diye size yardımcı olmaya çalışacağım inşaAllah
Adamın afedersib (Davetulhak yani)mesajindan, isminden "o akideden beri" felan nereden çıkardın inan anlamadım. Detaylara kimsenin itirazı yok ama topu karşıya kaptırdın dostum.

Davetulhak doğal olarak bundan sonrasında çok sert girmiş

Alıntı:
Ben hayatımda bu kadar alakasız verilen bir cevap daha önce görmemiştim.
Alıntı:
nakilleri bunlar cımbızlanmış diye çürütebiliyorsanız sizin müşriklerden ne farkınız kaldı.
Alıntı:
Sizin sanırım gözlerinizde veya algınız da bir problem var.
Alıntı:
ama ben yine biliyorum ki siz dediğim ile alakasız saçma sapan birşey yazıp konuyu geçistirmeye çalışacaksınız ve zaten rezil olduğunuz yetmezmiş gibi biraz daha kendinizi dibe batıracaksınız.
kendini yamama gayreti felan.

Dostum bi dur sakin. Bu konudan nasıl bir rezillik, diblik çıkarabildin. Nasıl müşriklikle suçlarsın. Kavgalı olsanız birbirinize düşman olsanız bu kadar ince sinir ayarı yapabilirisniz bunun yerine muhatabınin üslupsuzluğuna dikkat çekip orda bırakıp, ilmi alandan devam etmeliydin. Konunun taraf oldugunuz, karşı durduğunuz yerleri belli değil. Pata küte dalmışın.

İbn Kudame sana ne demeli

Alıntı:
İsim ve sıfatlar hakkında hiçbir ilmi bilgiye sahip olmayan biriyle konuşmuşsunuz.
Usul bilmiyor
sizin derdiniz akidevi bir konuyu açığa kavuşturmak felan değil. Düpedüz bağcıyı dövmek.
Yazarın yazısı altında kışkırtıcı, kavgaya gel, şu bilgilerimizi bi çarpıştıralim. Sonuç yok ama olsun
bilgimiz var hodri meydanı olmuş nasıl kendinizden ve karşı taraftan bu kadar emin olabiliyorsunuz Bilgi olarak olmuşunuz da usul ve uslupta öğrenecek çok şeyiniz var.
Arş, kürsü, istiva konuları etrafında bir dünya farklı fikir, bilgi bulursunuz ama Allah' ın kitap yüklü olanları benzettigi ayet heryerde aynı. Selef-halef, dün bugün, modern zamanlar manası, mesajı çok acaip vurguluyor.

Dövmeyi bırakın. Dayak yediginizle, sopa attığınızla kalırsınız Kardeş tavsiyesi