Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05 Nisan 2022, 15:01   Mesaj No:6

Mihrinaz

Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Mihrinaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11841
Beğendi:8986
Takdirleri:26241
Takdir Et:

Alıntı:
Abdulmelik Üyemizden Alıntı Mesajı göster
temizlik hazırlık şölen şamata konuları evrensel nisa vakaları...es geçiyorum.)

başlık çok acı ve bi o kadar da biz Müslümanların müzmin kronik hastalığımızın özeti. Şahsımıza nazıl olmayan vahy dantelli kılıflarda süslediğimiz kağıt tomarlarından ibaret kalıp mehcur ve mahzun bıraktığımız kuran...

hayatımıza nazıl olması gereken asr süresinde geçen 4 işlemden geçmesi gereken iman amel hak ve ilk üçünden sebatu sabır...illa kelimesinden sonra gelen bu paketin tümü istisnasız işlenmesi gerekir ki hüsran kavramından kurtuluş mümkün olsun.

peki öyle mi? istisnalar kaideyı bozmaz ile birlikte kocaman bir maalesef.
şu soruları cevaplamadan asr süresini anlamış olamayız başka bir deyimle bize herhangi bir nüzul nazil olmuş olamaz.

1-imanımız ne kadar sağlıklı
2-amelimiz ne kadar salih
3-ne kadar Hakk'ın neferiyiz
4-ilk üç maddeye ne kadar sabır sebatlıyız.

bu dört ilahi prensip hayatımıza inmedikçe;

islam kimlikte,abdest temizlikte, namaz sporda, hac turistik seyahatte, oruç diyette kalır...

hayırlı olan Ramazan hakkımızda hayırlı olması duasıyla makalenize teşekkürler hocam.
Allah razı olsun hocam. Temizlik çamaşır bulaşık ütü üzeriden işte ancak bunlar.))

Hepsini çek etmek için en güzel zamanlardayız. İman-amel-Hakk-sabr-zaman-ziyan hepsinin tekrardan doğru bir ayara ihtiyacı olduğu muhakkak. Hayatımıza inmesi için bıkmadan ısrarla, yine yeniden gayret etmek zorundayız. "İmanınız size ne kötü işler emrediyor" ayeti insin hepimize. Okudum bitti hatim yerine yeniden, doğru yerden "Oku" yalım. Belki kaçırdığımız yerleri buluruz. Rabbim gözümüzün, kulaklarimizin üstündeki perdeyi kaldırsın. Yolumuzu kendisine çevirsin.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~