Konu Başlıkları: Medineweb den Hac Yolcusu Var
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03 Ağustos 2022, 10:09   Mesaj No:22

Esma_Nur

Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4533
Beğendi:6129
Takdirleri:24126
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Resullah s av e vahiy gelen dağ hiranur dağı (Cebelü'n-nûr ) dağı 642 mt çıkması kolay değil bana göre öyleydi Elhamdulillah çıkabildim çıkarken bir yandan düşündüm resullaha vahiy inmeden önce zaman zaman ışık ve nidalar gösterilmiş olaya tam vakıf olmadığı için anlamlandıramamış bu olanları ilk vahiy geldiğinde titremesi korkması cebrailin onu sarsması oku diyerek ölece düşündüm neler his ettin ya resullah bir başına dağın başında . Daha sonralrıda insanlrdan kaçdığı sığınak oldu hiranur dağı hz Hatice annemizin en. Başından beri ona destek oluşu ona mağarada iken yemek taşıması adeta canlandı gözümde vahiy gelmeden mağradan ayrılırken resullaha dağın taşın ağacın Esselamü Aleyke Yâ Resûlallah!"diyerek selamlaması bizde slavat getirerek çıktık o merdivenleri biz geliyoruz ya resullah yüzüm yok ama geliyorum işde dedim..çok yoğun duygular yaşıyor insan

İsim:  5CB51D77-223F-4485-AF4B-AA908F6F6061.jpg
Görüntüleme: 9
Büyüklük:  112,8 KB (Kilobyte)

İsim:  4F5F011A-3433-4CBA-AEAE-A50CBD49788A.jpg
Görüntüleme: 10
Büyüklük:  111,9 KB (Kilobyte)

İsim:  E15CC774-5E29-4FC9-A356-EB3EB5FBB2D4.jpg
Görüntüleme: 10
Büyüklük:  209,3 KB (Kilobyte)

Sevr mağarası deyince ilk aklıma gelen لَا تَحْزَنْ اِنَّ اللّٰهَ مَعَنَاۚ ayeti oluyor . Siz ona (Tebük’te) yardım etmezseniz (bu önemli değil); kâfir olanlar onu, iki kişinin ikincisi olarak (Mekke’den) çıkardıklarında elbette Allah ona yardım etmişti. Hani onlar mağaradaydı da (Elçi), arkadaşına “Üzülme, şüphesiz ki Allah bizimledir.” diyordu. (Bunun üzerine) Allah ona güven duygusu indirmiş, onu sizin görmediğiniz bir ordu ile desteklemişti. Kâfir olanların sözünü alçaltmıştı. Allah’ın sözü gerçek yüce olandır. Allah güçlüdür, doğru hüküm verendir. (Tevbe 9:40

İsim:  2E2E5A1A-012A-445F-A4B7-7AB062E04C74.jpg
Büyüklük:  125,7 KB (Kilobyte)

Uhud dağı deyincede ilk aklıma gelen zorlu bir savaş oluşu aklıma gelir. Uhud Savaşı'nda Hz. Hamza ile birlikte 70 sahabe şehit olmuş. Bu saydığım dağlara bakınca içi gidiyor insanın bir şeyler anltmak istiyorlar bizim üzerimizde peygamberlerin ayak izleri var biz tebliğlere yenilgilere zaferlere tanıklık ettik öyle basit değil hacı diye yankılanıyorlar sanki inanın peygamberlerin soluduğu havayı solumak bile insana nasıl kuvvet veriyor Rabbim layık olmayı nasip etsin🌹
İsim:  0684E2BC-F8A3-4A33-B0FE-5F719825F6AE.jpg
Büyüklük:  138,1 KB (Kilobyte)

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....