Konu Başlıkları: Medineweb den Hac Yolcusu Var
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04 Ağustos 2022, 10:49   Mesaj No:26

Esma_Nur

Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4537
Beğendi:6131
Takdirleri:24126
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Gelelim hz Aişe mescidine yani diğer adı ile cirane mescidi maneviyatı pik yapan mescidlerden biridir bu mescid çöl sıcağındasınız mescidin bahçesine girdiğiniz andan itibaren atmosfer değişiyor hz Aişe annemiz burada ihrama girmiş ve bizde ümre için orada ihrama girip niyet edip namazımızı kılıyoruz. 4 kez gittik hamdolsun mescide ama doyasıya orada oturup en azından bir saat geçirmek isterdim malesef guruba uymak zorundayız . Mekke ve çevresinde ihrama girilecek sınır noktalarına mikat denir. Hareme en yakın olan mescidde cirane mescididir.Nasıl hz aişe mescidi olmuş özetle bakalım : Hz. Âişe veda haccında peygamberimizle beraber haccetti. Özrü sebebiyle umre yapamamıştı. Medine’ye dönecekleri zaman Peygamber Efendimiz’e; Ya Rasülallah! İnsanlar hac ve umre ile dönüyor, ben ise umreden mahrum oldum” dedi. Peygamber Efendimiz (s.a.v.) kardeşi Abdurrahman (r.a.) hazretleri ile beraber umre yapmak için Tenim’e gönderdiler. Orada ihramlanıp, iki rekât ihram namazı kıldılar. Bunun için orada yapılan mescide, Mescid-i Âişe ismi verilmiştir. İki kez hoca otobüs tuttu iki kezde biz kendimiz taksi tutarak gittik. İlk zamanlar taksiler 30 riyale götürürken sona doğru 50 riyale çıkardılar orada taksicilerle pazarlık yapılıyor çocukluğumda istanbulda öyle idi bir anlamda nostalji oldu bana))

İsim:  49C36228-9EA9-4258-8082-887C8B8FD754.jpeg
Görüntüleme: 53
Büyüklük:  63,3 KB (Kilobyte)

İsim:  C5562A82-D272-4FDA-A5F2-B95972ADEBE8.jpeg
Görüntüleme: 53
Büyüklük:  107,9 KB (Kilobyte)

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....