Konu Başlıkları: Erdoğan direksiyonda-TOGG
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29 Ekim 2022, 21:43   Mesaj No:1

Kara Kartal

Medineweb EDİTÖRÜ
Kara Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Kara Kartal isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 59105
Üyelik T.: 03 Şubat 2018
Arkadaşları:1
Konular: 427
Beğenildi:3239
Beğendi:3716
Takdirleri:26015
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Erdoğan direksiyonda-TOGG

Erdoğan direksiyonda-TOGG

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Türkiye tarihi bir güne tanıklık etti! Türkiye'nin yerli otomobili Togg'un üretim tesisi bugün Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle açıldı. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, montaj hattından inen ilk Togg'un direksiyon koltuğuna geçti. Başkan Erdoğan, Anadolu kırmızısı rengindeki araç ile yolculuğa çıktı ve yoğun alkışlar eşliğinde sahneye kadar Togg ile geldi.

[url=https://www.hizliresim.com/4qejbui][img]https://i.hizliresim.com/4qejbu

"60 YILLIK HAYALİN GERÇEĞE DÖNÜŞÜNE ŞAHİTLİK EDİYORUZ."

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, "Togg, ülkemizin güçlü yarınları için işte bu ortak hayali kurmanın tadını hepimize yaşatan projenin adıdır. Seri üretim bandından indirip sizlerin huzuruna çıkardığımız bu ilk araçla, 60 yıllık hayalin gerçeğe dönüşüne şahitlik ediyoruz." dedi. Erdoğan, Türkiye'nin vizyon projeleri arasında yer alan Togg'un seri üretiminin yapılacağı TOGG Gemlik Kampüsü'nün açılış törenindeki konuşmasında, Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun ortakları ve paydaşlarına teşekkür etti.

CARİ AÇIĞIN AZALTILMASINA 7 MİLYAR DOLARDAN FAZLA KATKI SAĞLAYACAĞIZ"

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, TOGG Gemlik Kampüsü tam kapasiteye ulaştığında, burada her yıl 175 bin araç üretilirken 4 bin 300 kişiye doğrudan, 20 bin kişiye dolaylı istihdam sağlanacağını belirterek, "Burada 2030'a kadar üretilecek 1 milyon adet araçla milli gelirimize 50 milyar dolardan, cari açığın azaltılmasına 7 milyar dolardan fazla katkı sağlayacağız." dedi.

60 YIL ÖNCE DEVRİM OTOMOBİLİNİ ENGELLEYENLER, DEVRİN OTOMOBİLİNDE BAŞARILI OLAMADILAR, OLAMAYACAKLAR

ÖN SATIŞIN BAŞLAYACAĞI ŞUBAT AYINDA TOGG'UN FİYATI DA AÇIKLANACAKTIR"

Togg'un ne zaman yollarda olacağını da açıklayan Erdoğan, "Bunu da merak ediyorsunuz. Bugün seri üretim bandından çıkan araçların test ve sertifikasyon süreçleri hemen başlıyor. Togg Avrupa yollarının da tozunu attıracağı için o pazarlarda aranan teknik, yeterlilik belgesine sahip olacak. Dolayısıyla Togg'u inşallah 2023'ün ilk çeyreğinin sonunda yollarımızda göreceğiz." dedi.

Erdoğan, diğer bir konunun da vatandaşların Togg'a nasıl sahip olabilecekleri olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Bu soruya da TOGG'un ticari sırlarını açığa vermeden şöyle cevap veriyorum. Yeni nesil bir girişim olan Togg, aracısız bir şekilde vatandaşlarımızla buluşacak. Tıpkı diğer yeni nesil araç üreticileri gibi Togg'da satış işini dijital ve fiziksel deneyimi birleştirerek çözmeye karar verdik. Vatandaşlarımız Togg siparişlerini şubatta başlayacak ön satışla birlikte verebilecekler. Ön satış ve sipariş şartları vakti geldiğinde şirket tarafından açıklanacaktır. En çok merak edilen konulardan biri de aracın fiyatı ne olacak? Togg'un fiyatının piyasa şartlarında rekabetçiliğini sağlayacak şekilde tespit edileceğine babayiğitlerle beraber karar vereceğiz. Önümüzdeki senenin mart ayı sonunda pazara çıkacak bir ürünün fiyatının bugünden ilanı zaten hem doğru hem de mümkün değildir. Sanıyorum ön satışın başlayacağı şubat ayında Togg'un fiyatı da açıklanacaktır. Hiç telaşa gerek yok."

Konu Sahibi Kara Kartal 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Patiswisi küflü çikolata değil, zehirli dil yıktı Gündem/ Manşetler Kara Kartal 0 2 24 Nisan 2024 17:16
Türkiye yüzyılını THY yaşıyor Gündem/ Manşetler Esma_Nur 2 11 24 Nisan 2024 12:29
Böyle anne olmaz olsun Hafta'nın Konusu Kara Kartal 0 20 19 Nisan 2024 20:29
Kafe ve restoranları boykot Gündem/ Manşetler Kara Kartal 4 43 19 Nisan 2024 16:41
İran sendromu Komik Paylaşımlar Kara Kartal 0 22 14 Nisan 2024 16:54