Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29 Ocak 2023, 23:07   Mesaj No:15

Kara Kartal

Medineweb EDİTÖRÜ
Kara Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Kara Kartal isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 59105
Üyelik T.: 03 Şubat 2018
Arkadaşları:1
Konular: 435
Beğenildi:3268
Beğendi:3744
Takdirleri:26418
Takdir Et:

Alıntı:
Medine-web Üyemizden Alıntı Mesajı göster
şirk olmayan taraflarından faydalan..kurana uygunlarını alıp uygun olmayanları bir tarafa bırak.aksi takdirde bu gidiş iyi gidiş değildir.hiç bir alim masum değildir,peygamber değildir,ismet hiç değildir.bu gerçeği göz önüne alarak ,bardağın dolu tarafından faydalanmaya bakalım yada boş verip işimize bakalım.
mesela kuran meali çalışmalarımıza yoğunlaşalım..
boş ve anlamsız tartışmalara son verelim...
bize faydası olan,bizi biz yapacak ilimlere yoğunlaşalım..
falankes şirk işledi,filankes saçmaladı paylaşımlara ayıracak zamanımız olmamalı..
islam dinine nasıl hadim olurum,bataklıktaki birisine nasıl et atabilirim,bilmeyene nasıl bilgi aktarırım derdine düşelim...
başkasını sorgulayacağımıza kendimizi sorgulamaya zaman ayıralım..
inanın başkasını sorgulamaktan kendimizi unuttuk.
yeter artık la ağa..kendimize gelelim.
Allahım faydasız ilimden,faydasız tartışmalardan,faydasız munakaşalardan sana sığınırım duasında birleşelim.
Şunu demek çokmu zor. Dün tekfir edenler hakka girenler bugün bu fikre sahipse ve tekfir ede ede islamdan uzaklaşirdıkları bir sürü kişinin hakkını nasıl ödeyecekler. Tekfir edip islama ısınan kac kişi gördünüz. Çocuğunuzu yaptığı hatadan dolayı evlatliktanmı reddedersiniz.yoksa anlatma ve çocuğu anlama yolunumu?ilkini yaparsanız çocuğunuzu kaybedersiniz ve hatasinda ısrar eder inadına yapar.ikincisini yaparsan arada güven duygusu oluşur,hatasını tekrarlamaz kendini düzeltir.
Bırakın şu yersiz münakaşaları. tasavvufun suyuna tekfirle ekmek bandırmaktan yorulmadınız. Onlar desen başka kafa.boş işler.