Konu Başlıkları: 10 ilde
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22 Şubat 2023, 07:29   Mesaj No:25

Mihrinaz

Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1272
Beğenildi:11867
Beğendi:8995
Takdirleri:26311
Takdir Et:

10 gündür Hatay'da olan Beşir Derneği gönüllüsü ve depo görevlisi kardeşim geldi. Son depremden 1 gün önce. Hatay'dan aradı onunla uzun görüştük. Onun izlenimlerini anlatayım size.

Anlatırken sanırsın umrede benim kardeş.)) Romantik romantik anlatıyor.
"Abla elhamdulillah şöyle hizmet, çok şükür yardım ediyoruz, Hamdolsun, inanılmaz bir lezzet, tarifi yok...."

Yahya hocamı sahaya çektim neyse )

1. Abla Antakya yüzde 90 yıkılmış şehir yok dedi. Çok eski tarihi bir şehir olduğundan yerle bir olmuş dedi.

2. Buraya gelen "KESİNLİKLE ALLAH RIZASI İÇİN VE GÖNÜLLÜ OLARAK" gelmeli. Yoksa üzücü başka başka davranışlara şahitlik ediyorsun dedi.

3. Valiliğin yardım koordine merkezleri var. Mesai saatiyle çalışıyorlar koordinasyonları çok zayıf. Biz deopalrdan ürünleri yüklüyoruz, arkadaşlar dağıtım yapıyor çok koordineyiz gece yarilarina kadar çalışıyoruz dedi.

4. Burda Süryani, yahudi, hristiyan her din her mezhepten insan var. Ayirmadan yardım yapıyor çorba dağıtıyorsun. Hepsini kucaklıyorsun.

5. Burda sanki herkes ihtiyaç sahibi. Depremzede yada değil ayiramiyorsun zaten hepsi muhtaç. O arsız hırsız tipleri görmezden geliyorsun dedi.

Ve bunca yıldır hizmet içindeyim eğitim, seminer, vakıf, yardım vs. yaparım. hayatımda hiç bu kadar kendimi işe yarar, iyi hissettiğim bir an olmadı dedi

Hatay'dan da aktaracaklarım bu kadar. Nebevi Sevda bakalım o neler anlatır..

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~