Konu Başlıkları: Medineweb Günün Hadis-i Şerifi
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18 Eylül 2007, 05:00   Mesaj No:2

Emekdar Üye

Medineweb Emekdarı
Emekdar Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Emekdar Üye isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 16627
Üyelik T.: 11 Şubat 2012
Arkadaşları:2
Konular: 315
Beğenildi:48
Beğendi:0
Takdirleri:149
Takdir Et:
Standart Cvp: Günün Hadis-i Şerifi

Ebû Hüreyre (radıyallahu anh)’den rivayet edildiğine göre, Resûlullah (sallallahu aleyhi ve sellem) şöyle buyurdu: “İşlediği günahları açığa vuranlar dışında, ümmetimin tamamı affedilmiştir. Bir adamın, gece kötü bir iş yapıp, Allah onu örttüğü halde, sabahleyin kalkıp: “Ey falan! Ben dün gece şöyle şöyle yaptım.” demesi, açık günahlardandır. Oysa o kişi, Rabb’i kendisinin kötülüğünü örttüğü halde geceyi geçirmişti. Fakat o, Allah’ın örttüğünü açarak sabahlıyor.” (Buhârî, Edeb 60)

Ebû Hüreyre (radıyallahu anh) şöyle dedi: Nebî (sallallahu aleyhi ve sellem)’nin huzuruna şarap içmiş bir adam getirdiler. Peygamber Efendimiz: “Ona had vurunuz.” buyurdu. Ebû Hüreyre der ki: Bizden eliyle vuran, ayakkabısıyla vuran ve elbisesiyle vuranlar oldu. Had icra edildikten sonra adam ayrılıp gidince, ashâbdan biri, “Allah seni kahretsin, rezil etsin.” dedi. Bunun üzerine Peygamber (sallallahu aleyhi ve sellem), “Böyle demeyiniz, onun aleyhine şeytana yardım etmeyiniz.” buyurdular. (Buhârî, Hudûd 4, 5)

Allah razı olsun kardeşim...hoş safa geldin aramıza inşAllah...