Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06 Ocak 2009, 18:38   Mesaj No:13

Emekdar Üye

Medineweb Emekdarı
Emekdar Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Emekdar Üye isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 16627
Üyelik T.: 11 Şubat 2012
Arkadaşları:2
Konular: 315
Beğenildi:48
Beğendi:0
Takdirleri:149
Takdir Et:
Standart Cvp: Şiilik Hakkındaki Görüşleriniz Nelerdir???

Alıntı:
Aşıkı zehra ilk maddene katılmıyorum.

Resulullah'tan sonra gelen en yüksek kişi önce Hz. Ebu Bekr sonra Hz. Ömer Sonra Hz. Osman sonrada Hz. Alidir...

2. ye de katılmıyorum...

Hz. Muaviye sonuç itibariyle sahabedir. Sahabe ye dil uzatma cüretini biz kendimizde bulamayız. Yaptıklarını tasvip etmesekte onlar hakkında sui zanda bulunmaktan Allah'a sığınırız...

3. süde görecelidir...

Ve bence ehlibeyti sevmenin gerçek göstergesi onların yolundan gitmektir...

Şuan aleviler Hz. Ali yi ve ehlibeyti çok sevdiklerini iddaa ederler. Bir kısmı Hz. Ali camiide şehit edildiği için camıye gitmez. Hz. hüseyin susuzluktan öldü diye 1 gün su içmezler( ama oruçtan bihaberdirler)

Bumu ehlibeyt sevgisi... Ehlibeyt sevgisi onları örnek almaktır. Onların Ahlakını yaşamaktır. Onların Ahlakıda Resulullah'ın ahlakıdır...

dediğim gibi ilk 2 maddene katılmıyorum. Elhamdülillah ehlibeyti seviyorum. Bir seyid- şerif görsem saygı gösteririm, eğilir elini öperim. O Resulullah'ın soyundandır. Elimden gelen her ikramı hizmeti yaparım
Selamun aleyküm kardeşlerim şia yı tanımak için okumak lazım dikkat ederseniz muhammed hüseyin fadlullah'ın son fetvasına bakın sahabe küfür edilemez doğrudur size bir örnek verecem tarihin üstü örtülebilse idi Allah'u Teala Kuranda yaradılıştan bugüne kadar olan peygamberlerinin hatalarını vermezdi o zaman tarih bazında olaya bakalım okuyalım tek taraflı düşünce yöntemi kimseye bir şey kazandırmaz muaviye bana göre zalimlik yapmış son dönemlerinde tarihi tarafsız okuyalım görürüz eğer kaynaklardan gerçekleri görmek isteyen olursada kendisine gönderirim