Konu Başlıkları: ALI SERIATI --DUA--
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 07 Ocak 2009, 20:21   Mesaj No:2

Emekdar Üye

Medineweb Emekdarı
Emekdar Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Emekdar Üye isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 16627
Üyelik T.: 11 Şubat 2012
Arkadaşları:2
Konular: 315
Beğenildi:48
Beğendi:0
Takdirleri:149
Takdir Et:
Standart Cvp: ALI SERIATI --DUA--

Amin kardeş..Buda Ali Şeriatinin diğer bir duası paylaşayım..

Dr Ali Seriati
Allah’im akidemi sorunlarimin elinden kurtar ve koru
Rabbim bana sorumluluktan kaçan inanç ucuzluguna karsi dayanma gücü ver
Ya rabbi,beni sürekli bilgili ve uyanik kil ki; bir kimseyi yada bir düsünceyi –olumlu-olumsuz- olgun ve dosdogru tanimadan bir yargiya varmayayim
Allah’im egoizm çekememezlik ve kiskançlikla karismis cehalet ve basiboslugumu düsmana savas, dosta saldiri araci yapma
Rabbim; benligimin olmak istedigi söhreti, olmam istenen benligin kurbani durumunu bana verme
Ilahi! beni garaz, kin, kiskançlik nedeniyle zulmün oyuncagi yapma!
Ya rabbi! egoistligi benden uzaklastir, egoizmi kaldir ki; baskalarinin egoistligini görüp eziyet çekmeyeyim
Allah’im! bana mutlak itaati bagisla ki; dünyada mutlak isyan içinde olayim
Rabbim! bana kavgaci ve inatçi bir takvayi ögret ki; sorumlulugumun çoklugu arasinda kaybolmayayim
Beni perhizkar,münzevi takvadan koru ki; tenhalik ve uzlet köselerinde gizlenmeyeyim
Allah’im beni insanligin dört büyük zindani olan tabiat, tarih, toplum ve benlikten kurtar
Rabbim! kutsal süphe atesini bende öyle alevlendir ki, bana kabul ettirdikleri inançlarinin tüm etkilerini yakabilsin; iste o zaman bu küllesmis halkin arasinda her türlü tozdan arinmis inancin, sabahimsi dudaklarinda sevgi gülücükleri belirebilir
Ya rabbi! halkima sabir, tahammül ve kanaâti geri ver ve beni ucuzculardan kilma
Ilahi! toplumumu kitap, adalet ve demirden-silah ve teknikten- olusan üç saglam ve saglikli temel üzerinde kurmam, gönlümü hakikat, güzellik ve hayirdan ibaret üç kaynaktan doyurabilmem için bana yardim et
Ilahi! toplumuma sana dogru gelen yolun salt yeryüzünden geçtigini ögretirken; bana da bu toprak parçasinda sana ulastiran en iyi yolu göster
Ilahi! insanlara Âdem'in topraktan yaratildigini hatirlat ve deki; her maddi belirti ancak Allah ile anlam kazanir ve her gaybi belirtide ahiret ile Ve eger din ölümden önce kullanilmazsa bir ise yaramayacaktirölümden sonra ise hiçbir ise yaramayacak ve kullanilmayacaktir
Ya rabbi! bana sorumluluktan kaçan inanç ucuzluguna karsi dayanma gücü ver
aMiN