Konu Başlıkları: 14. Haftanın Konuğu Seleme
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09 Şubat 2009, 19:56   Mesaj No:32

Seleme

Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:Seleme isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 556
Üyelik T.: 11 Kasım 2007
Arkadaşları:0
Konular: 194
Beğenildi:13
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cvp: 14. Haftanın Konuğu Seleme

Alıntı:
NUR Üyemizden Alıntı
Hayırlı olsun Seleme,

Benim sorum mesleğinle ilgili, işin gereği çocuklarla berabersin.Onlara karşı tutumun, yaklaşımın nedir ve eğitim metodun nasıldır?

Sağ ol Nur'um,

Aslında bu soruya kısmende olsa diğer arkadaşlarının soruları içinde cevap verdim.Çocuklara karşı tutumum onların akademik seviyelerine göre şekilleniyor.Bu sene birinci sınıflarla beraberim daha minicikler ilk geldiklerinde kalem dahi tutamıyorlardı.Elleri titriyordu hemen yoruluyorlardı.Böyle bir durumda onlara bir anne kadar şefkatlı davranmak gerekiyor.Bazen unutup "öğretmenim" demek yerine "Anne" diye seleniyorlar o zaman onları bağrıma basasım geliyor.Bu durum miniklerim için böyle ama daha önce 5.sınıf okuttum tam bir kabustu akşam eve geldiğimde sesim kısılmış oluyordu.Ne sevgiden ne hoşgörüden anlıyorlardı.İflahımı sökmüştüler Böyle bir sınıftada otoriter davranmak zorunlu oluyor.Benden önceki öğretmenleri herşeyi dayakla yaptırdığı için sevgi ve hoşgörü işe yaramadı.Dayakla ödev yapan,dayakla dersi dinleyen bu öğrenciler için sert bir otorite oldukça yumuşak kalıyordu.Neyseki sadece yarım dönem onlarla beraberdim..