Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01 Temmuz 2007, 23:15   Mesaj No:17

z-eynep

Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:z-eynep isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 34
Üyelik T.: 28Haziran 2007
Arkadaşları:0
Konular: 2
Beğenildi:2
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart RE: İlim Öğrenip Onunla Amel Edelim

yanlış mı anlıyorum yoksa söylenenler mi bu şekilde bilemiyorum ancak benim edindiğim izlenim sanki müslüman olsun da çok da önemli değil üretmesi anlamı çıkıyor gibi..

hayır hemen karşı çıkmayın açıklayacağım. diyorsunuz ki herşeyden önce iman gerekir .tamam kabuldur. iman etmediyse dini profilde yeri yoktur. Allahın adına kimse değerlendirme yapamaz haşa. ancak ben diyorum ki örneğin penisilini bulan ve bugün onca insanın tedavisinde hayat kurtaran bir hıristiyan ya da başka dinden biri sadece kendi için ibadet edenden daha farklı değerlendirilir gibi geliyor bana..bilemiyorum. çünkü bana göre dinimizin özünde bilime ilme saygı ve büyük bir değer atfı var. siz demişsiniz ki alimin uykusu ibadettendir diye. bilime böyle bakan ve ilk emri oku olan bir din bence bunu farklı yorumlar.. bu benim fikrim ancak sizler belki dayanak gösterebilir ya da farklı yanıtlar verebilirisniz diye düşünüyorum. benim ilmi dayanağım yok açıkçası bilgiler sizde benim alanım değil..sadece islam mantığı bende neyi çağrıştırıyorsa onu söylüyorum şu an. davranışlarımda da islam ahlakı bende neyi çağrıştırıyorsa ona göre davranmaya çalıştığım gibi..el yordamıyla yani

yine de sanki soruma tam yanıt alamadım gibi.. belki beklediğim yanıtı alamayışın verdiği hayal kırıklığı bu bilemem. bence devam edelim.

saygılar