Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06 Temmuz 2007, 01:08   Mesaj No:6

Medine-web

Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1172
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart RE: ÇOCUĞA HANGİ YAŞTA NE ÖĞRETMELİ?

camiilerde şu an pedagojik formasyonlular çok az yok denecek kadar.DİB yeni atamalarla(5000 kusur) bu boşluğu doldurduğunu düşünüyorum.şu an camii görevlileri bunu üstlenmiş.düzeleceğine inanıyorum.çünkü ilahiyat mezunları çok alındı ve alınıyor 15 güne kadar.pedagojik eğitim olmasada ihl mezunlarından iyidir ilahiyat mezunları.

kuran kursları için en az 5.sınıfı bitirmiş şartı var,yada 12 yaştan büyük olması lazım.
bana göre bu hatadır.ergenlik dönemine girecek yaştaki çocuğun farklı zevkleri oluyor.camiiye yönlendirmek biraz zordur.hem dini eğitimlerin küçük yaşlarda doğru yerde doğru eğitimcinin yanında olması bulunmaz fırsatlardır.başkanlığımız bunun için en ideal kurum.

DİB bağlı camiilerde hurafe sözkonusu olamaz.okutacağı kitap belli,verecek ders belli,aynen okul gibi.hatta teftişleri MEB müfetişleri yapmaktadır kursları.(bilmem haberiniz varmıdır?)
Allah çocuğunuzu sevdiklerine**bağışlasın inşaallah.10 yaş geç olmazsa erken hiç değil.bence mutlaka yönlendirin camiilere.
üç kur şeklinde,her kur 20 günlük programla toplam 60 gün eğitim verilmektedir.şu an 2.hafta dolmaktadır yarınla beraber.kayıt için henüz şansınız var.
günde 3 saat eğitim verilmektedir.
Allah yardımcınız olsun.