Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25 Ekim 2007, 10:24   Mesaj No:13

AŞK'ÜL İSLAM

Medineweb Sadık Üyesi
AŞK'ÜL İSLAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:AŞK'ÜL İSLAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38
Üyelik T.: 30Haziran 2007
Arkadaşları:0
Konular: 245
Beğenildi:29
Beğendi:0
Takdirleri:146
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cvp: Kızılderili Atasözleri

Alıntı:
Ecrin Üyemizden Alıntı

yağmur sen yazdında aklıma bir soru takılıyor belki bilirsin bu hristiyanlarda yahudilerde acaba cennete gidebilecekler mi
sonuçta hani dinlerini seçmeleri tamamen doğdukları yer ve çevrenin fonksiyonlarına göre değişiyor evet doğru Allah insana akıl vermiş mesela Yusuf İslam adam doğru yolu bulmuş lakin çevrede çok önemli bi etken diye düşünüyorum.

Ecrin; ALLAH katında din islamdır; Allah azze ve celle'nin varlıgını, birliğini , emirlerini ve yasaklarını tanımak, teslim olmak şarttır, Eğer hristiyanlar ve yahudiler de cennete gidecek olsaydı , o zaman Hz. muhammed sav.'in amcası , Cennete ilk girenlerin sırasında olurdu....

Kuran_ı Kerim diyor ki, Onlardan hiç bir din kabul edilmez, İslam Dışında...

Ben şöyle bakıyorum olaya; müslümanca yaşamak başka, müslümanlıgı dil ile, kalp ile tasdik ederek yaşamak başka.. Allah insanoğlu'nun yaptıgı tüm güzel işlerin karşılıgını muhakkak verecektir, ayetle sabit, bu hangi dine mensup olursa olsun böyledir, muhakkak karşılıgını verir, amaaaaaaaaa iş cennet akdine gelince, onun anahtarı la illahe illaALLAH'tır, onun dışında hiç bir şey kabul edilmez..