Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02 Temmuz 2009, 02:20   Mesaj No:51

Emekdar Üye

Medineweb Emekdarı
Emekdar Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Emekdar Üye isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 16627
Üyelik T.: 11 Şubat 2012
Arkadaşları:2
Konular: 315
Beğenildi:48
Beğendi:0
Takdirleri:149
Takdir Et:
Standart RE: 29.Haftanın Misafiri 2.Kez Abdulmelik

Canınız sıkılmışsa bir kaç soru sorayım

1-Hocam malum iki akım var biri selefilik biri sufilik, bu ikisini ben hangi kitabı okursam hep karşı karşıya getirildiklerini görüyorum.
Sorum şu Vahabilik selefilikmidir? ve denildiği gibi sufilikte gerçekten şirk var mıdır?

2-İslami kesimde önemli bir yeri olan afgani hakkında lehte ve aleyhte olmak üzere bazı mülahazalar var, Mesela mason,mezhepsiz, rasyonalist vs. muhakkak kendisi hakkında malumatınız vardır?
Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda ?

3-İbni teymiyye ile ilgili görüşleriniz?Sapık falan diyorlar ama ibni kayyım onun öğrencisidir?Ben bir insanın eserlerinin o insanın kişiliğini gösterdiğini düşünüyorum.Ve kütüphanenizde muhakkak eserleri vardır

4-Babamın bir sözü var Ergenekoncular dururken Fethullah Gülen'e laf söyleme diye katılıyormusunuz?

5-Eskiden islam ümmetinin kendi içinde bu kadar cehl(!) şahısların birbirlerini muharrik eder tarzda açıklamaları yoktu son dönemlerde aşırıya kaçmaya başladılar buna sebep ne olabilir sizin tabirinizle ebcedi bitiren alim kesiliyor bu sebepten olabilir mi?

6-Din ile felsefe ilişkilendirilmelimidir?Bizim ehli sünnette değilde ben şiada ilişkilendirdiklerini gördüm mustafa çamranın bir kitabında İslamı hem iktisadi hemde felsefi açıdan yorumlamıştı bu konuda görüşleriniz?

7-Minareler süngümüz, kubbeler miğfer, camiler kışlamız, müminler asker bu şiir size ne hatırlatıyor)
Şaka bir tarafada siyasi soracaktım vazgeçtim..

8-Aşağıdaki kavramlara birer cümle ;

belagat:
felsefe:
nietzsche:
postmodernist İslam:

Cevaplarken bel fıtığı olabilirsiniz zira ben soruları yazarken oldum

Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler...