Konu Başlıkları: Tasavvuf Düşmanı Vehhabîler
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08 Temmuz 2009, 17:31   Mesaj No:2

Medine-web

Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1172
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:
Standart RE: Tasavvuf Düşmanı Vehhabîler

değerli Nur yüzlüm,
ve değerli eygi bey,
hiç bir müslümanın tasavuf kurumunu inkar ettiği red ettiğini sanmam..red edilen tasavuf, yozlaştıran hurafelerle süsleyen uçuk kaçık bir tasavufu meydana getirdikleri için karşılar..hiç kimse gazaliye abdulkadiri geylaniye karşı olduğunu sanmıyorum..varsa böyle bir düşünce kabul etmem.
biz tv canlı yayında vahiy alan titreyen saçmalayan soytarıları kınıyoruz...
biz munecimlik yapan,uçan kaçan sözüm ona şeyhleri kınıyoruz..
biz kuran sünnete ters olan tevhidi baltalayan hurefeleri kınıyoruz..
biz ayet deriz onlar şeyhim der,biz hadis deriz onlar mürşidim dediğinde sigorta atıyor...
biz islamın rüya hayal keramet uçmak kaçmak gibi mevhumlarla amel edilmeyeceğini söylüyoruz,doğru bile olsa...rüya keramet nass olamaz...
altını çizerek söylüyorum hiç bir islam alimi küçümsenemez,hakaret edilemez,alay edilemez...katılmadığımız noktayı red eder işimize bakarız..
şahsım adına tasavufu severim sayarım yaşamaya çalışırım..çünkü tasavufsuz islam ahlak terbiye nefis tezkiyesi olamaz..hiç bir bilinçli müslüman tasavuf islamda yoktur diyemez..çünkü bu islamda güzel ahlak yoktur demektir..
tasavufun kurumsallaşması,dernekleşmesi,partileşmesi,ambleml eşmesi,siyasi partilerin oy deposu haline gelmesi,gibi itici konulara karşıyız...
şimdi söyle biz vahabimiyiz düşünceli000