Konu Başlıkları: BİR SORUM VAR !..
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11 Temmuz 2009, 22:15   Mesaj No:17

AŞK'ÜL İSLAM

Medineweb Sadık Üyesi
AŞK'ÜL İSLAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:AŞK'ÜL İSLAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38
Üyelik T.: 30Haziran 2007
Arkadaşları:0
Konular: 245
Beğenildi:29
Beğendi:0
Takdirleri:146
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart RE: BİR SORUM VAR !..

Kadir kardeş;

Biz seni çok iyi anladık ama dediğim gibi sen benim nereye işaret ettiğimi anlayamamışsın ki bu kadar uzun uzun cevap vermişsin.

Ben seni çok iyi tanıdıgım için zaten şaşırıyorum anlamadıgın tarafa, tanıdıgım islamcı geçinen onca insanın içinde NEMELAZIM cılık yapmayan nadir insanlardansın sen zaten....

Lakin kurdugun cümle Biz işimize bakalım bizene ebubekirin imanından şeklinde algılandıgı zaman, eee haklı biz işimize bakalım , kitaplarda forumlarda ebubekirin imanı ile alakalı hadis dolaşsın dursun o konu hakkında hiç kimse uğaşıp boşa yorum yapmasın demeye geliyor , benimse SORGULADIĞIM ;

Herkes kendi çagının sahabesi olmakla beraber, bizim sorguladıgımız ana konu iman üstünlüğü ebubekir mi alimi yoksa bizim imanımızmı üstündür meselesi değildir. Asıl mesele Böyle bir hadis zikredilmiş ise, bu hadisin neye göre zikredilmiş olmasıdır. Bundan bizim ne anlamamız gerektiğidir. Orada Ebubekir'in imanı gibi kıyamete kadar başka hiç bir insan iman edemez anlamının çıkarılmasımı lazımdır ATIF NEYEDİR sorgulanan budur

DEMİŞTİM... KONUNUN ÖZÜ BUYDU ...AMACIMIZ BUYDU...

Nur kardeşim hadisin sahhlik baglamını vb yayınladıktan sonra zaten başka cevaba gerek yoktu.

İkincisi yukarda yazdıgım şey seni eleştirmek amaçlı değil. Kaldıki öyle bir derdim sıkıntım da yok neden savunuyorsun uzun uzun ? Dediklerin sapına kadar DOĞRU dedim zaten dimi ?

Ama dedim benim sorguladığım yeri bu değildir dedim . Sen anlaşılamıyor yahut kendini iafade edemiyor falan değilsin. Aksine çok güzel anlaşılıyorsun , hatta birilerine gönderdiğin açık mektuplar (!)da yerine ulaşmıştır eminim ,ben burada

imandaki üstünlüğünün sebebi
kayıtsız şartsız boyun eğmeleri
yoktan var olan bir dine bütün engellemelere işkencelere karşı biat etmeleri.......ve ilim için, tebliğ için, cihad için anadan babadan attan avrattan kısaca dünyadan vazgeçebilmeleridir

diyerek yani bu olabilir mi Hz. Ebubekir hakkında, Resullah böyle söylemişse.. diyerek bunu aydınlatmak istedim ki BEN DAHİL BİLMEYENLER DE KONUYU İYİCE KAFASINA KAZISIN!.. diye...

Durum bundan ibarettir. Ben de anlaşılamadıgımı düşündüğüm için açıklama gereği duydum vesselam !...