Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15 Eylül 2009, 21:57   Mesaj No:15

KARAKÖSE

Medineweb Sadık Üyesi
KARAKÖSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:KARAKÖSE isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5710
Üyelik T.: 18 Aralık 2008
Arkadaşları:0
Konular: 48
Beğenildi:14
Beğendi:0
Takdirleri:53
Takdir Et:
Standart RE: 39. Haftanın Misafiri : Algı Bilgelik

Sayın sırdaş, felsefe ile birebir ilgilenen sensin, ben kıyısından köşesinden bakarım.),

1-sence felsefe çözüm üretebiliyormu? yoksa çözülenleride batırıyormu?
Hangisini istersen onu yapar. çok geniş manevra alanı vardır ama felsefe ile uğraşmayanlar bunu pek farketmezler.

2-felsefe çözüm amaçlı bir emekmidir ? yoksa fikir jımnastiği midir ?
Eğer bolluk içinde yaşıyorsan ve sıkıntı çekmiyorsan fikir jimnastiğidir, ama eğer yaşam şartların seni zorluyorsa bir emektir, acını dindirm çabasıdır.

3-mantıkçımı felsefeci mi olmak isterdin ? bir felsefeci ile evlenmeye katlanacak kadar romantikmisin? amannnn ben bulaştım yeter, başkası bulaşmasın mı dersin
Ben aslında psikolojiyi ve sonrasında sosyolojiyi daha çok severim. ama sosyal bilimler bir bütün oldukları için hep birlikte hareket ediyorlar) mutlaka bir cevap vermem gerekse sosyoloji derim, psikoloji demeyişimin sebebi ise psikoloji henüz çocukluk devrelerini yaşıyor, topu topu 90 yıllık geçmişi var.
Bayanların eş olarak duruşları aşağı yukarı aynıdır, mesleklerinin ne olduğu onların kadınlık ruhlarını çok fazla değiştiremez.
Ben sosyal bilimler hakkında sohbet etmeyi severim. eşimle de muhtemelen bol bol konuşacağız) ama eş olma durumu söz konusu olduğunda, hem kadında hem erkekte duygular düşünceleri rafa kaldırır. evlilikte asıl olan duygudur, düşünceler ikinci sırada paylaşılır.