Konu Başlıkları: Hind binti Utbe (r.a) Hayatı
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16 Eylül 2009, 23:58   Mesaj No:24

asa

Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:asa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 9154
Üyelik T.: 12 Temmuz 2009
Arkadaşları:0
Konular: 1
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart RE: çıbanbaşı Hind binti Utbe Hayatı

Alıntı:
Kürt_Mücahide Üyemizden Alıntı
Alıntı:
asa Üyemizden Alıntı

Hz. Hind binti Utbe ve Hz. Muaviye ye zalim islam düşmanı diyerek hakaret edenlerinde forum kurallarınca gereğinin yapılmasını beklemekteyim.

Buyrun adalete...
abi ya hind zorla müslüman oldu .geçmişine takılmıyorum ame geleceğide pek parlak değil dir ki(!)
ehli beytin kökünü kazıyan hind ve nesli değilmidir?!
kusura bamayın Allah sonsuz merhamet sahibidir.O rab dır.o rahimdir.
ben kulum.ben hind ve zürriyetini affetmiyorum.saygı duymuyorum.bıktım şu ehli sünnetin toleransından.
kerbela zülmünü işleyen zalimlerdir.kerbelaya zemin hazırlayanlar zalimlerdir.sarhoş yezittti halife olarak kılıç zoruyla seçtirteni affetmiyorum.
afetmiyorum
affetmiyorum
affetmiyorum!
zalime zalim denmiyecekse ve bunun için engeliyeceksek buyurun durmayın.
değil ban,canımı alsanız kimse bana o zalimlere hazret detirtemez.hazret demek zorunda kalırsam hz.zalim derim (!)
Bazı şeyler yazdığımızda ucunun nerelere gittiğinide bilmemiz gerekir. Zulme zemın hazırlama meselesı mesela...
İnsanlar kasten zulme zemın hazırlamıssa amenna zalımdirler..

Ama Hz. Hind binti Utbe nın zulme zemın hazırlaması ne demektır.. Mesela Hz. Ömer Hz. Muaviye yi suriye valiliğine atamıştır. Buna göre haşa Hz. Ömer de zalimdir.

Ayrıca müslüman olduktan sonraki yaşantısında; müslümanlığa tezat oluşturan davranışlarda bulunduguna dair kaynaklar çok çok az ve uydurma ihtimali yüksek kaynaklardır...

Hem siz kim oluyorsunuz ki Affeden Allah...