Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15 Ekim 2009, 15:26   Mesaj No:11

KARAKÖSE

Medineweb Sadık Üyesi
KARAKÖSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:KARAKÖSE isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5710
Üyelik T.: 18 Aralık 2008
Arkadaşları:0
Konular: 48
Beğenildi:14
Beğendi:0
Takdirleri:53
Takdir Et:
Standart RE: nişan sohbetimde anlatılan örnek hadıse

Çok Alıngansınız.
Elbette dalga geçmek yada kinayeli cevaplar yazmak hoş karşılanacak şeyler değildir.
Ancak insanların size karşı çıkmalarına izin verin. bu konuda neden bu kadar alıngan davranıyorsunuz.
Mesela siz Tassavufi bir düşünceye sahipsiniz, ben daha çok mutezili bir eğilim içindeyim. Bu sizinle bir çok detayda anlaşamayacağız anlamına geliyor, ancak kardeş olmadığımız anlamına gelmiyor.?

Ben kendi adıma yine söyleyeyim; medinelinin anlattığı olay beni sarmadı, ben mucizevi yapılara pek ittibar etmem. Ancak bu durum Medineliyi küçük gördüğüm yada bilgisiz gördüğüm anlamına gelmez. çünkü aynı zamanda sadece medinelinin değil, mevlana gibi diğer tasavvufi şahsiyetlerinde düşüncelerini paylaşmıyorum. kısacası bu şahsa bağlı bir şey değildir, düşünme şekline bağlıdır.

Buna karşın Medinelide Cahız, İbrahim Nazzam, Vasıl bin atanın düşüncelerini paylaşma noktasında benimle aynı fikirde olmaz ama benimle aynı fikirde olmaması düşmanım olduğu anlamına gelmez.

Medineli, Medineli, kendine gel yaw. düşünme farklılıklarını saf farklılığı ile özdeşleştirme.