Konu Başlıkları: 49.Haftanın misafiri EbdA
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11 Aralık 2009, 19:57   Mesaj No:11

HALUK GÜMÜŞTABAK

Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:HALUK GÜMÜŞTABAK isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 10862
Üyelik T.: 01 Ekim 2009
Arkadaşları:1
Konular: 86
Beğenildi:3
Beğendi:0
Takdirleri:62
Takdir Et:
Standart RE: 49.Haftanın misafiri EbdA

Sayın Ebda arkadaşım sizi tanımak tan çok mutlu oldum. Burası dost meclisi, her konuda aynı düşünmesek de konuşmasını ve sabretmesini öğretir insana böyle topluluklar. Eğer amaç birilerinin sözlerini doğrulamaya çalışmak değilse çok güzel amaçlara hizmet eder bu tür siteler. Arkadaşların sorduğu sorular gerçekten çok anlamlı ve üzerinde çok konuşulması gereken günümüzde farkında olmadan yapılan gerçekleri yansıtıyor. Örneğin Adı güzel arkadaşımız şöyle sormuş?( İbadetler ile alışkanlık arasında olumlu bir ilişkimi vardır yoksa olumsuzmu?) Bu sorunun günümüz İslam anlayışında çok etkili rol oynadığını düşünüyorum gerçekten güzel bir soru. Yitik sevda kardeşimizin de sorusu iki soruda çok dikkat çekici ve anlamlı. Risalelerin Türkçeye çevrilmesinin yapılmadığını söylemesi çok daha düşündürücü geldi bana. Bende arkadaşıma bu doğrultuda bir soru sorsam ve desem ki? Siz Kuranı istediğiniz bir mealden mi okuduğunuzda daha iyi anlıyorsunuz, yoksa bahsedilen kitaplardan mı daha iyi anlıyorsunuz? Kuran ayetlerini okuduğunuzda ve üzerinde düşündüğünüzde size açıklık getirmiyor da, bahsedilen Risaleler mi daha açık anlatıyor? Bu soruma içtenlikle cevap vereceğinizden hiç şüphem yok. Selametle.

NOT: Beş gündür internet sorunum vardı katılımcı olamadım.