Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25 Ocak 2010, 21:25   Mesaj No:14

esracık

Medineweb Üyesi
Durumu:esracık isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5414
Üyelik T.: 29 Kasım 2008
Arkadaşları:0
Konular: 12
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart RE: 56.Haftanın Misafiri ''Esracık ''

Alıntı:
Elife Üyemizden Alıntı
) Okurken ve içeriğinden en etkilendiğin ayet ya da ayetler?

2) Günlük olarak ettiğin bir dua ve en çok okuduğun sûre?

3) En büyük idealin?

4 ) Kur'an-ı Kerîm
Namaz
Dua
İbadet
Sabır
Şükür
Kader
Ahiret
Aile
diye sorsak neler dersin?

Selam ve dua ile
1)Kâletil a’râbu âmennâ, kul lem tu’minû ve lâkin kûlû eslemnâ ve lemmâ yedhulil îmânu fî kulûbikum, ve in tutîullâhe ve resûlehu lâ yelitkum min a’mâlikum şey’â(şey’en), innallâhe gafûrun rahîm(rahîmun).

Bedeviler, dedi ki: «İman ettik.» De ki: «Siz iman etmediniz; ancak «İslâm (müslüman veya teslim) olduk deyin. İman henüz kalplerinize girmiş değildir. Eğer Allah'a ve Rasulü'ne itaat ederseniz, O, sizin amelerinizden hiçbir şeyi eksiltmez. Hiç şüphesiz Allah, çok bağışlayandır, çok esirgeyendir.» Hucurat / 14

Alt üst etmişti beni bu ayet... Yahu ben de kendimi iman edenlerden zannediyordum !.. Evett Allah biirrr, Resullah biirr , Ben de İman ettimm kaç seneden berii alalalahh , Ayet dedi ki dur bakalım hanımefendi , İman Tasdik ve İkrardan ibarettir falan diye biliyorsan şaşkının tekisin !. O iş öyle değil, sen en fazla müslümanın birisin, iman tasdk ve ikrar değildir, iman sana sunulan teklifi bütün şirklerden sıyrılıp her hali ile yaşadıgın, her yere LA İLLAHE İLALLAH'ın elini yutup da gittiğin şeydir. Söyleyeyim sana diyordu bu ayet... Dumur olmuştum tabiri caizse...Umarım imanı hala tasdik ve ikrarla sınırlandıranlar varsa onları da dumur eder :(((

2) Günlük olarak ettiğim bir dua değil ama Rahman süresini arada bir dinler ve çok etkilenirim. Fe bi eyyi alai rabbiküma tükezzibani ?!diye sordugunda Ruhumu delik deşik eder. Dinlemek isteyen olursa :

http://www.kuranvakti.com/include/sahife/055.htm