Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23 Şubat 2010, 22:39   Mesaj No:5

esracık

Medineweb Üyesi
Durumu:esracık isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5414
Üyelik T.: 29 Kasım 2008
Arkadaşları:0
Konular: 12
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart RE: NUR SURESİ 31. AYETTE GEÇEN SÜSLERİNİ/ZİYNETLERİNİ SÖZLERİNDEN NE ANLAMALIYIZ?

Yaa, haluk agabey de bazı söylediklerinde haksız değil... Çok doğru teşbihleri var aynı zamanda. Mesela çarşaf yerine iffetli giyim ... Tamam çarşaf çok koruyucu, lakin, iffet ve haya örneği olmak için illaki çarşaf da şart değil...

Nur 31 bana her zaman iffet ve haya'yı korumayı ve bunun için mücadele vermeyi anımsatır. Öte yandan, öyle şeyler yaşarsınız ki, bırakın çarşafı, size bir başörtüsünü çok gören bir aile çevreniz olur, ne yapacagınızı şaşırırsınız, terk edip gidemezsiniz de, çalışmak zorundasınızdır, bakmakla yükümlü olduklarınız vardır. Bırakıp gidip , başörtünüzü bile yaşayamazsınız özgürce. Ya onların durumu ne olacak ? Ben şahsen bunu yaşamış ve hala yaşayan bir kardeşinizim..Yani Nur 31 şu an özlemimdir, hayalimdir , mücadelesini verdiğimdir ama başaramamışımdır. Çevrem işim, ailem hep başımda diktatör olmuştur . Aynı zamanda onlara karşı sorumlulugum da vardır. Evet bunu dilediğim gibi yapıp yaşayamam, lakin bu iffetimden ödün vermeden, çaktırmadan bol kıyafetler giyerek, boya badanadan uzak durarak , parfümle birilerinin ihtiraslarına/ rüyalarına yem olmamaya çalışarak dikkat ederim. Ya ben ve benim gibi olanlar ne yapsın Abdülmelik agabey ?... Bir de bu açıdan bakmak lazım.....Vesselam...