Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24 Şubat 2010, 20:48   Mesaj No:15

Medine-web

Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1173
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:
Standart RE: NUR SURESİ 31. AYETTE GEÇEN SÜSLERİNİ/ZİYNETLERİNİ SÖZLERİNDEN NE ANLAMALIYIZ?

sayın gümüştabak,
1-hadislere uydurma sızma itimalı var diye sünneti askıya almamız gerekiyor mantığınızca.dolayısyla bu neden ileri sürülerek kuran'cıların varmak istediği nokta ,"peygambersiz bir din" bunu kabul etmem imkansızdır.kabul etsenizde etmeseniz de ,sünneti askıya alma gibi bir sonuca varıyorsunuz.dediğiniz ayetlerle desteklediğiniz ana özet düşünceniz;"Allah kuranda herşeyı açık seçik vermiş,kuran dışında nerden kimden gelse gelsin,uydurma ihtimalı olduğundan kaabul etmiyorum" diyorsunuz.buna katılmak imkansızdır.pire için yorgan yakma derim.hem bu yorgan değil maneviyat dünyamızı yakmaktır.kızsanız da kızmasanız da bu Resulullahı ptt memuru yapmaktır.
2-emin olmadığın sözün ardına düşme ayetine gelince,bu ayetin amacı dedik odu gıybeti önlemektir.siz bunu delil olarak getirmişsiniz.ne alakaysa? doğru var sayalım,imam malikinin muvatası,imam şafiinin Kitab-üs-Sünen vel-Müsned,şeyhan, vs gibi bir kaç muteber hadis külliyetında hiç bir alim bu hadis uydurmdır ithamına maruz kalmış değildir.ittifakı ümmet olan bir konu nsıl olurda bilmediğiniz şeyin ardına düşme ayeti ile izah edilebilir.islamın 4 kuvvetinden biri icma yıdamı çöpe atalım?
3-kadın çarşaf içinde kaybolur yok olur derken,ben ne dedim siz ne anladınız?kadının vucut hatlarını yok eder demek istedim.hatta 17 aylık hamile bile olsa anlaşılmaz dedim.
4-verdiğin araf 26-31 ayetlerinin kime hitap ettiğinizi de gözden kaçırmısınız.orda ey iman edenler değil ey ADEM OĞULLARI diyor.kadın oğul mu ?
5-kadına ziynet yasaklamadım ki.evinde kotunuda giysin şortunuda.parfumunuda sürsün arminesinide giysin.bakın kadın sadece eşine helaldır.başkasına hiç bir şekilde servis yapılamaz.dekoltesiyle parfümüyle kalçasıyla salçasıyla eşine aittir...kadın erkek ilişkisi zina da aynıdır evliliktede flörtte de...bunu helal yapmanın adına nikah denilmiştir.nikah ise sorumluluk gerektirir.bu sorumluluk erkeğe yüklenmiştir.eşinin iffetini şerefini dinini korumak görevi senin ey erkek diyor.erricalu kewwamuna ale nisa...
6-kuranda cenin yemek helalmı harammı sorusuna hucurattan,gıybet ayetini servis etmişsin.alakası yok örneğimle ama var kabul edelim.amacım herşey kuran da yok demek idi.mantığına göre kuranla yetinirsek namaz nasıl kılacaksın merak ediyorum?
7-sizin mantığınıza göre,kadın hür olmalı ve erkeğinden bağımsız olmalı.bakın eşim benim kölem değildir.bilakis baştacımdır.onu korumak kollamak onu köle edecekse eşim dünden razıdır bu damgaya.eşime kızıma gereken bilgiyi verir ikna eder ve tatbikata geçiririz olay bu.islamı bilen kadınlar,eşleri tarafından korumaya alınmasını şeref bilirler.feminizm kokuyorsun farkındamısın
8-mezheplere gelince,mezhepler islamın açılımıdır.sizin düşünceleriniz bir mezheptir benim düşüncelerim bir mezheptir.mezhep düşünce açılımı değil mi ? ben namazı şafiiye göre orucu hanefiye haccı hanbeliye göre tatbikat ederim.hangisi hoşuma giderse onu alırım.beğenmediğimi almam veya daha cazip olanı tercih ederim.mezheplerdeki görüş ayrılıkları düşünce farklılıkları olması doğaldır.ama furuatta böyle.mezheplerden hiç biri Allah ikidir demiyor dikkat et.itikatta sorun yok.amelde de sorun yok.ibadet tatbiktında bazı ayrıntılarda farklılık vardır.hanefiye göre abdestin şartı 4,şafiiye göre 7 vs...
9-verdiğin süs ayetleri konusuna gelince,bakın süs ziynet haramdır demedim.yerinde zamanında kullanmak şartıyla helal hatta farzdır.kadını süsleyıp püslüyeceksiniz,tüm ziynetlerini döşiyeceksiniz camiye getireceksiniz.güldürmeyın Allah aşkına...ve emine hanımı öne geçireceksiniz namaz kıldıracaksınız..veya ayşe hanımı mihraba geçireceksiniz oku bir aşır bakalım diyeceksiniz.erkeklerde takva zirvesi,ayşe hanımın ziynetine güzelliğine takılmadan aşır dinliyecekler.
yapmayın gözünü seveyim...
saygılar...