Konu Başlıkları: Hafızlık Gereksizmi
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 31 Mart 2010, 11:20   Mesaj No:6

esracık

Medineweb Üyesi
Durumu:esracık isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5414
Üyelik T.: 29 Kasım 2008
Arkadaşları:0
Konular: 12
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart RE: Hafızlık Gereksizmi

Kardeş.. Laf olsun diye yaptıklarını iddia etmiyorum asla..Ne kadar zor olduğunu da çok iyi biliyorum, Yüreği yetmeyenler zaten yapamaz.. Fakat görüyorum, duyuyorum, öyle cemaatlerde , öyle bir yetiştiriyorlar ki, ayetleri okumaları su gibi.. Ezber muhteşem.. Ama anlamını sorduğumda cevap dahi veremiyorlar.. Çocuk yaşlarda hafız olup, ben hafızım derlerken , diğer yandan bilgi / ilim anlamında en basitinden , kur'anda geçen ahsab_ı meymene, Ahsab_ı Meş'eme kimlerdir, neden bu ismi almışlardır diye sorduğumda verecek cevap bulamıyorlar.. İsyanım buna.. Sadece bu da değil ki.. Ümmeddimin yıldızlarıdır hafızlar demiş resul_i ekrem, bir hafıza, ayaklı kur'an gözlüğü ile bakmak istiyorum ben.. Bazen bakıyorum, çok özür dilerim, hafızlığına, ezberlerine rağmen , kur'an ayetlerinin yüzlerine tükürdüğü hayatlar yaşayanları var.. Papağanlıktan kastım buydu.. Kendimhafız değilim, özeniyorum, istiyorum da fakat kur'an ayetlerinin yüzüme tüküreceği bir hafızlıktan ödüm kopuyor.. Yaşamıma dökmediğim benim değildir misali.. Anla...

Öyle işte.. Vesselam..
Yanlış anlama e'mi...
Hafız olmak, dolu dolu olmak olmalı iç'imde...