Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23 Nisan 2010, 02:03   Mesaj No:21

Abdulhamit 1

Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:Abdulhamit 1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 11167
Üyelik T.: 09 Aralık 2009
Arkadaşları:2
Konular: 17
Beğenildi:1
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart RE: MİRAÇ OLAYINA KUR'AN ONAY VERİYORMU?

Alıntı:
Değerli arkadaşım kur’anda açıklama var ama detay yok diyorsunuz. Şimdi düşünelim açıklama nedir detay nedir, önce onu düşünelim. Açıklama dediğimizde ben şunu beklerim; Allahın elçisi İsra suresi 1. ayetinden sonra miraca yükselmiştir. İşte bu açıklama tıpkı İsra 1. ayetinde anlatılanlar gibi. Orada da detay yoktur dikkat edin, yalnız açıklama vardır. Mescidi haramdan mescidi aksaya gitmiştir. Nasıl gitmiştir açıklama yok
Açıklama vardır derken, ayetlerin açık ve net anlatımlı olduğunu söylemiştim. Fakat bu net ve açık anlatımda detay yok demiştim. Siz ise kuran bunu virgülüne kadar detayına kadar açıklamalıydı, açıklasın öyle iman edeyim diyorsunuz. Bu yöntemle kuranı anlamaya çalışırsak hiçbir ayeti anlayamayız ve hep detay isteriz. Örneğin hırsızlık olayında detay var mıdır. Yani hırsızlık yapanın eli ne kadar kesilecek. İkinci yapışında da ne kadarı kesilecek ? Kuranda Detayı var mıdır ?

Alıntı:
sizin örnek verdiğiniz peygamberimizin gördüklerini halkına ümmetine anlattığında onların karşı çıkmalarını bana delil gösteriyorsunuz, ama anlatılanlar açıklanmıyor ki.
Olayı bizzat yakınen yaşayan sevgili peygamberimiz Hz muhammedin ( as ) söyledikleri ortada. Yani hadis olarak ortada.

O halde şöyle yapalım. Toplayalım Miraç ile ilgili hadisleri ne kadarına veya kaç tanesine inanacaksınız. Toptan reddetceğinizden eminim.

Necm 12. ayetinde Şöyle diyor ? Yine de siz gördüğü (şey) üzerinde onunla tartışacak mısınız?

Peygamber gördüklerini ( gördüğü mucizeyi ) anlattığında onlar peygamberle bir tartışmaya girmişlerdi. . Çünkü onlar mucizeye inanmıyorlardı.
Hayır olamaz ! Nasıl olur bu ya ! Akıllara durgunluk ve şakınlık veren bu gibi şeyler nasıl olur. Şaşkınlık ifadeleriyle amansız bir tartışmadır bu.Peygamber Allahın en büyük ayetlerini ( Mucizelerini ) görmüştü

Demek ki o zamanlar bile peygamberimiizin gördükleri hakkında bu çeşit tartışmalar olmuş . Ve Gelecekte de olacak ki kuran böyle hitap ediyor biz kullarına

Siz gördüğü (şey) üzerinde onunla hala tartışacak mısınız?

AYETİNİN KISA TEFSİRİ ŞÖYLEDİR

Hadislerini yani görüp te söylediklerini tartışacak mısınız ?

BİZİM YAPTIĞIMIZ GİBİ

Söyledikleri hadisler ortada. Eğer zıtlığı varsa ( Söylememiş olduğunu söylemiş gibi aktarılmışsa ) bunu da kuran ayıklar